У Здолбунові на Рівненщині після сильних злив підтоплює будинки й господарства. В чому проблема

У Здолбунові на Рівненщині після сильних злив підтоплює будинки й господарства. В чому проблема

У Здолбунові на Рівненщині після сильних злив підтоплює будинки й господарства. В чому проблема
Фото: Суспільне Рівне

У місті Здолбунів на Рівненщині під час сильних злив підтоплює оселі мешканців вулиці Довженка. Здолбунівці розповіли Суспільному, що зверталися до влади ще у 2021 році. Вулицю внесли до плану капітальних робіт, але з початком повномасштабної війни РФ проти України процес призупинили. У мерії кажуть, що від намірів усунути проблему не відмовились, водночас додають, що зробити це буде непросто.

Позиція здолбунівців

Вулиця Довженка і прилеглі провулки незаасфальтовані й мають несправну систему водовідведення, каже жителька Здолбунова Надія Крючок.

"Коли вже йдуть сильні зливи — рівчаки приблизно по коліна. Машина проїхати не може, ми беремо самотужки рівчаки викладаємо. Років два назад чоловік також машиною виїжджав, просто колесо прорізав", — розповіла Надія Крючок.

Після сильних злив підтоплює Здолбунів
Вулиця Довженка у Здолбунові. Фото: Суспільне Рівне

Будинок Тетяни Літковець знаходиться у найнижчій ділянці вулиці Довженка, у Здолбунові-2. Щоразу, під час великих дощів, її подвір'я затоплює. Відкачувати воду доводиться власноруч:

"Було таке, що ми викачували воду, якої було у нашому гаражі майже півтора метра. Відлучитися не можемо нікуди. Якщо дощ — ми кидаємо всі роботи, їдемо додому, бо треба спасати подвір'я, спасати хату. Бо розмиває погріб, розмиває гараж".

Після сильних злив Здолбунів підтоплює
Двір на вулиці Довженка у Здолбунові. Фото: Суспільне Рівне

Жителі розповідають, з проханням вирішити проблему зверталися до керівництва Здолбунова ще у 2021-му році. Їхню вулицю включили у план капітального ремонту комунальних доріг на наступний рік, але почалося повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

"Війна прийшла, ми це все розуміємо. Але якби ніде нічого не робилося — то не робилося б. Якщо в інших селах роблять дороги, ремонтують дороги. По Здолбунові латають, щось підроблюють, щось та робиться, а наше селище знову минають. Чому?", — каже Руслана Гунтік.

Вулиця Довженка у Здолбунові
Мешканці вулиці скаржаться, що влада оминає їхню вулицю. Фото: Суспільне Рівне

Позиція міської влади

Заступник міського голови Здолбунова Юрій Сосюк, який приїхав на зустріч з мешканцями вулиці Довженка, підтвердив: у інших населених пунктах громади дороги і справді ремонтують. Каже, почали там, де їх стан найгірший, але і вулиці Здолбунова-2 у плані робіт також є.

"Тут проблема не тільки однієї вулиці, тут проблема у цілому мікрорайоні, тому що тут була природна зливова каналізація. Коли роздавали ділянки, ніхто не врахував цих природних умов. Люди побудувалися на природній зливовій каналізації, тому вона підтоплює людей", — розповів посадовець.

Коли саме прокладуть асфальт на вулиці Довженка, Юрій Сосюк поки не прогнозує, але роботи з поліпшення системи водовідведення тут планують почати у наступному місяці.

"В липні ми почнемо чистити центральний рівчак — центральну зливову каналізацію, але тут є далі проблема. По території: як відвести воду і куди? Тому що воду реально відводити тут немає куди, як по вулицях або через подвір'я людей. До кінця цього року максимум, що ми можемо зробити — це відновити центральний зливовий рівчак і по цій вулиці прокопати під парканами невелику каналізацію, щоб туди ходила вода", — повідомив заступник міського голови Здолбунова.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок