Львівські офтальмологи видалили дитині рідкісну кісту ока

Львівські офтальмологи видалили дитині рідкісну кісту ока

Львівські офтальмологи видалили дитині рідкісну кісту ока
Фото: Перше медичне об’єднання Львова

У Львові медики лікарні святого Миколая видалили 11-річній Алевтині 12-мм кісту у правому оці. Утворення, яке було в дівчинки від народження, збільшилось, поширилось на очне яблуко, а також звідти почало рости волосся. Про це повідомили у Першому ТМО Львова.

Алевтина народилася з кістою в оці. Проте через те, що утворення було непомітним та не заважало, про нього не знали ні батьки, ні дитина. Кіста почала рости лише декілька років тому. Спочатку око просто чухалось. А згодом дівчинка помітила волосинки, які росли зсередини ока. Медики діагностували в Алевтини дермоїдну кісту з волосяними фолікулами. Це рідкісне утворення, за словами фахівців, характеризується розростанням тканин у вигляді закритого мішечка біля поверхні шкіри.

Офтальмолог проводить перевірку
Алевтина на огляді в офтальмолога. Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Дермоїдна кіста була в Алевтини за нижньою повікою, згодом розрослась на очне яблуко та деформувала очну щілину. Більше того, волосини, які росли з кісти, ставали дедалі товщими. Щоб вищипувати їх з ока, дитина раз на кілька тижнів відвідувала лікарів. Так як утворення впливало на якість життя, батьки з дівчинкою наважилися на операцію. Її виконали медики лікарні святого Миколая.

"На момент операції кіста сягала в розмірах 12х6 мм. Аби не залишити на оці дівчинки жодних дефектів, лікарі оперували за допомогою мікрохірургічних інструментів. Попри те, що кіста встигла врости глибоко в повіку, втручання минуло успішно", — повідомляють у лікарні.

За словами медиків, рана на оці швидко загоїлась. Алевтина добре почувається та не має скарг на здоров’я. До лікарів дівчинка приїжджатиме на огляди.

На початок