Цього разу докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови та літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік пропонує вам книгу "Мочи манту", що розвінчує багато міфів зі сфери охорони здоров'я в Україні, зокрема тих, які упродовж багатьох років створювались радянською системою і міцно тримаються в нашій свідомості до сьогодні.
Книга поділена на три частини, перша з яких присвячена спростуванню міфів щодо лікування, зокрема Уляна Супрун торкається таких питань, як дисбактеріоз, остеохондроз, оксолінова мазь, "всесильний" перекис водню та "всемогутні" антибіотики, флюорографія й електрофорез.
Авторка закликає читачів до здорового глузду й критичного ставлення до всього: "Наука – ось що вартує довіри. Що б вам не пропонували, завжди шукайте доказів".
У другій частині вона дає рекомендації, як довго залишатися здоровим тілом і душею. Доступно й пізнавально Уляна Супрун пише про здоровий спосіб життя, правильне харчування, цінність сну, користь води, імунітет і вакцинацію. Вона підводить читача до висновку, що здоров’я кожної людини залежить від маленьких рішень, які вона ухвалює щодня. А здоров’я кожного громадянина – це запорука здоров’я і добробуту всієї країни.

Третя частина – це особиста історія родини авторки, її еміграцію до США, українськомовне середовище й патріотичне виховання дітей-емігрантів, любов самої Уляни до рідної країни, її мови й традицій. Вона пояснює власну позицію щодо медичних реформ, ситуації в Україні, а також війни (на той час, коли про неї відкрито й відверто не говорили).
Зокрема в книзі є думка, що Росія не вміє вигравати війну в тих, хто не здається, тому в неї немає жодних шансів перемогти українців. Авторка прагне передати образ України, який живе в її уяві – сильної та єдиної, яка на сьогодні поранена, проте продовжує битися з ворогом.
Важливою перевагою видання є його оформлення: якість паперу, ілюстрації, шрифт, обкладинка.
Книжка Уляни Супрун "Мочи манту" припаде до душі всім прихильникам доказової медицини, вона допоможе частково змінити свої погляди та життєву позицію.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.