Через руйнування Каховської ГЕС рибальське господарство може зазнати збитки на 11 млрд гривень

Через руйнування Каховської ГЕС рибальське господарство може зазнати збитки на 11 млрд гривень

Через руйнування Каховської ГЕС рибальське господарство може зазнати збитки на 11 млрд гривень
Фото: Суспільне Дніпро

Орієнтовна загальна сума збитків рибній галузі через підрив росіянами Каховської ГЕС складатиме понад 11 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Держрибагентства.

Як зазначають у відомстві, лише через затоплення двох державних рибовідтворювальних заводів Держрибагентства українські водойми щорічно недоотримають зариблення цінних видів водних біоресурсів.

За попередніми підрахунками фінансові збитки державі лише від втрати заводом ремонтно-маточного поголів’я осетрових видів риб складуть понад 900 млн грн.

Водночас динаміка рівневого режиму Каховського водосховища свідчить про реальну перспективу повного осушення ложа водосховища, тобто фактично під водою може залишитися тільки старе русло р. Дніпро. Як наслідок, це може призвести до масової загибелі водних біоресурсів.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Станом на ранок 14 червня середній рівень підтоплення становить 2,13 метра. За ніч вода спала на 32 сантиметри. Загалом під водою залишаються 3103 будинки, 28 населених пунктів на деокупованій частині Херсонської області.

Від сіл Заповіт, Бобровий Кут та Бургунка Бериславського району Херсонщини, які були затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС, повністю відійшла вода.

На Миколаївщині станом на 14 червня рівень води в річці Інгулець знизився на 2,78 метра. Всього затоплено було 369 будинків, вода відійшла від 226 будинків. В населених пунктах, де рівень води знизився, комісії розпочинають роботу з фіксації завданої шкоди внаслідок підтоплення.

На початок