Кличко підтримав петицію проти вулиці на честь ексмера Омельченка

Кличко підтримав петицію проти вулиці на честь ексмера Омельченка

Кличко підтримав петицію проти вулиці на честь ексмера Омельченка
УНІАН

Мер Києва Віталій Кличко підтримав петицію з вимогою не допустити перейменування вулиці Павла Скоропадського на честь колишнього столичного міського голови Олександра Омельченка. Про це Кличко повідомив у Telegram.

Петиція була зареєстрована на сайті Київради 2 червня і за три дні набрала 6 тисяч підписів, необхідних для її розгляду.

Автор Віктор Марченко ініціативи вважає, що Олександр Омельченко не заслужив мати вулицю на свою честь, оскільки за часів свого перебування на посаді голови КМДА та міського голови завдав Києву чималих збитків і скандальними забудовами.

"Він та його команда розірвали на дві частини трамвайну мережу міста, що стало однією з причин транспортного колапсу, який кияни спостерігають і до сьогодні. Саме в ті часи була зароджена концепція громадського транспорту, за якою наземним маршрутам КП "Київпастранс" відводилася другорядна роль після приватних перевізників. Саме з часів головування Олександра Олександровича тягнуться історії найскандальніших київських забудов: у Протасовому Яру, на Осокорківських озерах, на перехресті вулиць Нижній Вал і Костянтинівська (Монстр на Подолі) тощо", — йдеться в тексті петиції.

У січні у застосунку "Київ Цифровий" провели опитування щодо перейменування вулиці Скоропадського на честь Омельченка. І 74,2% з тих, хто взяв в ньому участь, проголосували проти такого перейменування, — нагадав автор петиції.

Водночас мер Віталій Кличко зазначив, що перейменування будь-якої іншої вулиці на честь Олександра Омельченка буде повторно винесене на голосування в "Києві Цифровому", як це рекомендувала одна з комісій Київради.

Що відомо про перейменування топонімів у Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. У січні стало відомо, що в Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією.

Також у столиці відбувся третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна було у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

18 травня Київрада перейменувала 23 вулиці, назви яких пов'язані з Росією та її сателітами. Зокрема, у Києві будуть вулиці Рея Бредбері, Вінстона Черчилля, провулок Джорджа Орвелла. Також депутати підтримали пропозицію про зміну назви трьох станцій метро.

9 червня у "Київ Цифровому" стартувало нове опитування щодо перейменування столичних топонімів. Учасникам запропонували перейменувати провулок Виноградний у Печерському районі на провулок Дениса Монастирського. А вулицю Електротехнічну в Деснянському районі хочуть змінити на вул. Героїв Енергетиків.

На початок