На Херсонщині у Чорнобаївці рівень води знизився і рятувальники почали відкачувати воду з підтоплених будинків

На Херсонщині у Чорнобаївці рівень води знизився і рятувальники почали відкачувати воду з підтоплених будинків

Ексклюзивно
На Херсонщині у Чорнобаївці рівень води знизився і рятувальники почали відкачувати воду з підтоплених будинків
Херсонщина. На подвір'ї одного з будинків у Чорнобаївці відкачують воду, 14 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Після підриву Каховської ГЕС на Херсонщині рівень води знизився і рятувальники почали роботи з відкачування води з підтоплених будинків. Як це роблять у Чорнобаївці поблизу Херсона бачили кореспонденти Суспільного.

Вода залила будинок, встиг врятувати курей, котів та собаку. Житель Чорнобаївки Василь Сергійович говорить, через підтоплення зіпсувалися 300 кілограмів пшениці та 150 кукурудзи для птиці.

"Що з цієї пшениці можна зробити? Вона за два дні зіпсувалась. Також мене меблі всі зіпсувалися, стінка, спальня, ліжка, дивани, холодильники. Все замочило, все знищене. Не було як вивезти, ми вдвох з бабусею. Мені восьмий десяток, жінці близько 70, нема кому нам допомогти", — говорить чоловік.

На Херсонщині у Чорнобаївці рівень води знизився і рятувальники почали відкачувати воду з підтоплених будинків
Херсонщина. Вода зійшла з одного з подвір'в у Чорнобаївці, 14 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Також, Василь Сергійович, додав, що було посаджено десять соток картоплі на 2,5 тисячі гривень.

"Кукурудза, огірки, перцю було 45 кущів, помідорів 42 кущі, капусти 35 кущів, синіх 15 полуниці 32 кущі. Все пропало, хоча цибуля та огірки були дозрівали", — каже житель Чорнобаївки.

Попри збитки від підтоплення, чоловік залишати домівку не збирається. Рятувальники відкачали воду з його будинку, тепер працюють у сусідньому подвір'ї. До того як повінь спала, вода піднялася на два метри, по вікна, говорить Микола Маренич.

"У нас до п'яти заявок на сьогодні. Це друга заявка на сьогодні. Рятуємо, відкачуємо з підвалів воду. Працюємо зранку до вечора щодня", — говорить рятувальник.

За словами сільського голови Чорнобаївки Ігора Дудара, офіційних заявок на відкачку води від жителів не надходило. Обстежують домогосподарства до яких дійшла вода та за потреби відправляють рятувальників і комунальників.

"Наразі відкачані всі 33 домоволодіння. Але враховуючи те, що з городів не зійшла вода, вона через поверхневі води також знову поступає у Підтоплені підвали і підвальні приміщення. Тобто наразі існує задача спочатку відкачати з городів з низин, звідки поступає до домогосподарств воду, а потім ми ще будемо обходити самі домоволодіння і відкачувати з підвалів", — каже Дудар.

Що відомо про затоплення на лівобережжі Херсонщини

В тимчасово окупованих Олешках внаслідок повені багато зруйнованих будинків, але точний підрахунок наслідків через окупацію зробити неможливо. Вода відступає, всі, хто сидів на дахах евакуювалися, ті, хто залишилися у своїх будинках — сидять на других поверхах, їх підвозять харчі. Також в міській лікарні перебуває десь 190 людей, які там живуть та харчуються.

Вода, якою затопило Херсонщину внаслідок підриву ГЕС, практично відійшла з Нової Каховки. Будинки на Дніпровському проспекті з підтопленими підвалами, яка ж насправді ситуація в цьому районі міста дізнатись неможливо — військові РФ повністю закрили проспект.

Також на лівобережжі Херсонщини в Голопристанській громаді затопленими залишаються села Кардашинка та Кохани, у самій Голій Пристані ще підтоплені центральна та східна частини міста.

Від сіл Заповіт, Бобровий Кут та Бургунка Бериславського району, які були затоплені, повністю відійшла вода. Станом на ранок 14 червня середній рівень підтоплення становить 2,13 метра. За ніч вода спала на 32 сантиметри.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок