В Івано-Франківську Центр освітніх інновацій випустив 420 учнів

В Івано-Франківську Центр освітніх інновацій випустив 420 учнів

В Івано-Франківську Центр освітніх інновацій випустив 420 учнів

У Центрі освітніх інновацій Івано-Франківської міськради цьогоріч — 420 випускників. Більшість з них є учасниками та переможцями конкурсів, змагань та олімпіад різних рівнів. У 2023 році центр вчетверте випускає своїх підопічних — учнів місцевих ліцеїв, розповіла Суспільному директорка закладу Марія Починок.

Директорка Центру освітніх інновацій Марія Починок розповідає про випускників
Директорка Центру освітніх інновацій Марія Починок. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"35 вихованців стали переможцями міжнародних конкурсів. 27 — всеукраїнських. Понад 100 — обласних. Приблизно 200 конкурсів — міських. Тому сьогодні ми віддаємо честь і шану їм не тільки за навчання, а і за їхні винаходи, працю, мистецтво", — каже Марія Починок.

Люди прийшли на випускний вихованців Центру освітніх інновацій
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Однією з 420 цьогорічних випускників Центру освітніх інновацій є Ірина Шегеда. Дівчина здобула гран-прі на міжнародному фестивалі в Румунії. Ірина — випускниця Івано-Франківського ліцею № 11. І хоч має хист до співу, каже, своє майбутнє планує поєднати з міжнародними фінансами.

Випускниця Центру освітніх інновацій Ірина Шегеда розповідає про навчання
Випускниця Центру освітніх інновацій Ірина Шегеда. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У мене завжди із самого дитинства математика поєднується з музикою. Я завжди сміюся, що склала національний мультипредметний тест, співаючи", — розповідає Ірина Шегеда.

У гуртку Мар'яни Ганчак — 15 підопічних, які за допомогою експериментів вивчають природничі науки.

Керівниця гуртка у Центрі освітніх інновацій Мар'яна Ганчак розповідає про рослини
Керівниця гуртка у Центрі освітніх інновацій Мар'яна Ганчак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Юні дослідники досліджують біорозмаїття, рослини. Наприклад, королиця звичайна, так само дзвоники розлогі, звіробій. Ці рослини мають цілющі властивості й допомагають боротися з різноманітними хворобами. В пробірках у нас — різні середовища, які впливають на кислотність чи лужність, і ми можемо досліджувати, який саме розчин у пробірці", — каже Мар'яна Ганчак.

Винахід учнів Центру освітніх інновацій
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами Марії Починок, у Центрі освітніх інновацій діють гуртки з психології, робототехніки, історії, філології, природничих наук, фінансово-математичні, студія дизайну, архітектурна школа та мистецький напрям.

"Ми не обмежуємо нікого. Укладаємо договори про співпрацю і намагаємося залучати всіх. У нас є і міжнародний конкурс "Врятуй планету разом", де беруть участь всі охочі. Консультації ми надаємо безоплатно. Дитинка, незалежно звідки вона, може просто приїхати в центр та отримати консультацію фахівця, як їй реалізувати той чи інший проєкт", — пояснює Марія Починок.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок