У Миколаєві відбулася акція "Розквітай" до Всесвітнього дня донора

У Миколаєві відбулася акція "Розквітай" до Всесвітнього дня донора

У Миколаєві відбулася акція "Розквітай" до Всесвітнього дня донора
Донори під час здачі крові, 14 червня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк

У Миколаївській обласній станції переливання крові 14-го червня організували акцію "Розквітай". Усі охочі могли здати кров за звичним розкладом. Донорам подарували кружки, а почесним донорам вручили офіційні посвідчення.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка ДОНОР.UA Олена Запорожченко.

"Загалом почесних багато донорів. Сьогодні (14 червня — ред.) запросили 20 донорів. Ми їм вручили подарунки, але не всі почесні. Сьогодні прийшли й просто донори, які здають втретє, вдесяте. Проводимо акцію "Розквітай". Символічно мали висаджувати квіти, але поки у нас квіти на підвіконні будуть трошки підростати. Пізніше зробимо алею з гортензіями. Пізніше до Миколаєва приїде фотовиставка", — розповіла волонтерка Олена Запорожченко.

У Миколаєві пройшла акція "Розквітай" до Всесвітнього дня донора
Подарунки для донорів, 14 червня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк

За словами Олени Запорожченко, програма для донорів буде підтверджена та розрахована на рік, а також будуть освітні проєкти.

"Запросили, сказали, що сьогодні (14 червня — ред.) Всесвітній день донора. Прийшов на станцію переливання крові. Був здивований подарунками, увагою. Скільки здаю кров зараз вам кількість не скажу. Але однозначно понад 60 разів", — сказав донор Олег.

У Миколаєві пройшла акція "Розквітай" до Всесвітнього дня донора
Волонтерка ДОНОР.UA Олена Запорожченко разом з донором, 14 червня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Донорка Ірина розповіла, що важливість кровоздавання зрозуміла, коли в неї помер чоловік.

"Я сама вдова. Тому розумію, що таке кров і як вона важлива в житті людини, коли є і вона, і плазма на станції. Мій чоловік помер 17 років тому. І ми тоді (до його смерті — ред.) на станції постійно зверталися за кров'ю та плазмою. Навіть в Одесу їздили. Тому це для мене дуже важлива місія", — каже Ірина.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок