Підозрюють у передачі зброї. У Кропивницькому обрали запобіжний захід екскерівнику рибгосподарства

Підозрюють у передачі зброї. У Кропивницькому обрали запобіжний захід екскерівнику рибгосподарства

Ексклюзивно
Підозрюють у передачі зброї. У Кропивницькому обрали запобіжний захід екскерівнику рибгосподарства
Ліворуч Вячеслав Грибенко. Фото: Суспільне Кропивницький

Домашній нічний арешт – такий запобіжний захід на час слідства обрали екскерівникові управління держагентства рибного господарства в Кіровоградській області. Нині він очолює це ж управління на Одещині. Чоловіка підозрюють у тому, що на початку повномасштабного вторгнення видав зброю людині, яка не була працівником управління. Її вилучили у засудженого за тяжкий злочин – розповів прокурор Дмитро Корженко.

Запобіжний захід екскерівнику рибного господарства в Кіровоградській області Вячеславу Грибенку обирали у Кіровському райсуді Кропивницького.

Підозрюють у тому, що торік у лютому він, отримавши на потреби управління для роботи в умовах воєнного стану зброю та боєприпаси – автомат Калашникова, нарізний револьвер системи "Наган" та набої – дав їх своєму знайомому, який нині перебуває за вироком суду на іспитовому терміні. Цю інформацію Суспільному надала речниця територіального управління Державного бюро розслідування Ольга Проценко.

Прокурор Дмитро Корженко сказав, підозрюваний оформив наказ, що чоловік, якому передав зброю, працює в Держрибагентстві та користується нею для роботи: "Наказ №38 від 01 березня 2022 року за вказівкою підозрюваного знищили. Замість нього, щоб приховати злочин, видали інший під таким же номером тільки з іншими даними".

Прокурор просив суд на час слідства тримати підозрюваного під вартою, з правом внесення застави, бо існує ризик впливу на свідків та переховування від слідства і суду.

У Кропивницькому обрали запобіжний екскерівнику обласного рибгосподарства. У чому підозрюють
Прокурор Дмитро Корженко просив суд тримати підозрюваного під вартою. Фото: Суспільне Кропивницький

Обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання просив захисник Олександр Маковецький: "Дане кримінальне провадження внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 квітня 2022 року за статтею 366 "Службове підроблення". Усю зброю, яка була зазначена в наказі №38, повернули до Головного управління нацполіції. Повідомлення про підозру моєму підзахисному вручили лише 7 червня 2023 року, тобто через рік і три місяці".

Щоб взяти на поруки підозрюваного, на судове засідання прийшли двоє депутатів обласної ради. Серед них – Дмитро Лінько

"Коли я дізнався, що Вячеслава переслідують за те, що він видав зброю в перші дні російського вторгнення, то виявив бажання стати його поручителем. Я вважаю, що подібні кримінальні справи не на часі, бо вони ставлять під небезпеку питання сьогоднішньої оборони і національної безпеки. Наразі в Україні є велика прогалина в законному обігу зброї і має бути прийнятий відповідний закон, аби надалі не виникало питань як правильно, кому і що видавати. Я боюсь, що це може стати прецедентом, і після цього може бути безліч таких справ, коли люди, які стали захищати свою країну, виявились злочинцями".

Заслухавши всі сторони, суддя Євген Завгородній ухвалив рішення: "Обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, строком на 57 діб. Зобов'язати підозрюваного Грибенка прибувати до слідчого, прокурора, суду за першою вимогою. Заборонити залишати місце постійного проживання в Одесі з 20:00 години вечора до 07:00 ранку".

У Кропивницькому обрали запобіжний екскерівнику обласного рибгосподарства. У чому підозрюють
Суддя Євген Завгородній ухвалив рішення призначити Вячеславу Грибенку нічний домашній арешт. Фото: Суспільне Кропивницький

Підозрюваний свою провину заперечує: "Я так розумію, що підозра полягає в тому, що коли 24 лютого 2022 року ми всі отримали зброю і стали на захист нашої держави, то прокурор і слідчий ДБР вбачають у цьому порушення. На той час, бувши керівником, я вирішив зробити саме так, тому що зброю отримували всі. І як казав наш гарант – ми повинні стати на захист нашої держави. Я не вважаю себе винним і буду доводити це в суді".

На оскарження рішення суду обидві сторони мають п’ять днів.

"В цілому я задоволений, – сказав адвокат Олександр Маковецький. – Однак вважаю, що в цьому випадку це є занадто суворе покарання (запобіжний захід - ред.). Тому швидше за все будемо дане рішення оскаржувати в апеляційному судді".

У разі доведення вини Вячеславу Грибенку загрожує позбавлення волі від трьох до семи років.

На початок