У Прикарпатському обласному центрі служби крові відкрили оновлений Центр цитаплазмаферезу

У Прикарпатському обласному центрі служби крові відкрили оновлений Центр цитаплазмаферезу

У Прикарпатському обласному центрі служби крові відкрили оновлений Центр цитаплазмаферезу
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У Всесвітній день донора в Прикарпатському обласному центрі служби крові відкрили оновлений Центр цитаплазмаферезу, в якому покращили умови для відвідувачів. Окрім цього, відзначили подякою сімох людей за регулярне активне донорство. Про це Суспільному розповіла лікарка-методистка закладу Любов Грицишин.

Донори здають кров
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Франківця Костянтина Козака нагородили званням Почесного донора України. Чоловік каже: вперше став донором понад 10 років тому, коли друг попросив здати тромбоцити для доньки його товариша.

Почесний донор України Костянтин Козак розповідає про те, як почав здавати кров
Почесний донор України Костянтин Козак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Один я підійшов з 20 людей. З того часу почав здавати кров переважно для онкохворих дітей. Через кілька років я приїхав до друга, він сам з Коломиї, то його дитині я допомагав. Ми зайшли до нього в гості й він сказав: "Дякую дуже за допомогу моїй дитині". Це був дійсно той випадок, коли я зрозумів, що комусь допоміг", — розповідає Костянтин Козак.

Сергій Шашко періодично здає кров упродовж семи років. Чоловік каже: інколи його викликають у Прикарпатський обласний центр служби крові, щоб здати тромбоцити для онкохворих дітей.

Донор Сергій Шашко здає кров упродовж семи років
Донор Сергій Шашко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Почався гіпертонічний тиск і порадили здавати кров. Уже зараз бачу, що трошечки все нормалізувалося і здоровіше себе почуваю, тому раджу всім. Також і для військових здаю. Ми знаємо, що зараз триває повномасштабна війна з Росією. Кров потрібно здавати як для себе, бо це добре для здоров’я, так і для інших", — каже Сергій Шашко.

Чоловіки здають кров
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів завідувачки відділу заготівлі крові та її компонентів Ірини Стецев'ят, з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну потреба у крові зросла.

Завідувачка відділу заготівлі крові та її компонентів Ірина Стецев'ят розповідає про апарат для забору крові
Завідувачка відділу заготівлі крові та її компонентів Ірина Стецев'ят. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми вносимо всі параметри в апарат. Він сам визначає час та скільки потрібно чого забрати. Під'єднуємо донора і контролюємо процедуру повністю до кінця. Стежимо за станом здоров’я, за самою процедурою, чи все добре проходить", — пояснює Ірина Стецев'ят.

У закладі також відкрили оновлений Центр цитаплазмаферезу, щоб створити кращі умови для перебування донорів.

Лікарка-методистка закладу Любов Грицишин розповідає про донорів
Лікарка-методистка Прикарпатського обласного центру служби крові Любов Грицишин. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Донори плазми й тромбоцитів — у нас у великій пошані. Особливо донори тромбоцитів — 45-річні чоловіки, які мають дуже добре здоров’я, багато лейкоцитів і готові поділитися ними зі всіма", — розповідає Любов Грицишин.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок