Три мікрорайони міста — на резервному водопостачанні: у Вінниці ремонтують центральний водогін

Три мікрорайони міста — на резервному водопостачанні: у Вінниці ремонтують центральний водогін

Три мікрорайони міста — на резервному водопостачанні: у Вінниці ремонтують центральний водогін
Працівники "Вінницяоблводоканалу" ремонтують центральний водогін. Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці працівники облводоканалу ремонтують прорив на центральному водогоні. На час робіт мешканців трьох мікрорайонів Вінниці переключили на резервне водопостачання. Про це Суспільному розповіли у "Вінницяоблводоканалі". Підготовчі роботи розпочали у понеділок: розкопали камеру, відкачали воду і просипали дно щебенем.

Аби ліквідувати витік, на підприємстві виготовили два фланці, якими стягнуть зʼєднання обох труб, розповів Суспільному виконувач обовʼязків заступника начальника "Вінницяоблводоканал" Віталій Коваль.

"Ми будемо з однієї сторони ставити один фланець, і з іншої — інший. Також на місці будемо підганяти під розмір труби резиновий шнур діаметром 50 мм. Він буде склеюватися тут на місці. Цей шнур заходить у зʼєднання між трубами і фланцями, за допомогою шпильок буде втискатися", — говорить Віталій Коваль.

поооо
Працівники облводоканалу розпочинають ремонт водогону. Фото: Суспільне Вінниця

На місці прориву пролягає залізобетонна труба діаметром 1200 мм. Тут вирвало 10 см ущільнюваного кільця на стику двох труб, розповідає Віталій Коваль.

"Маємо порушення цілісності зʼєднання двох труб, раструбне зʼєднання, де закінчення однієї труби зʼєднується з початком іншої. У даному випадку прийшов у непридатність стик. Вирвало частину гумового кільця, ущільнюваного, яке використовувалося при монтажі", — каже Коваль.

Працювати з залізобетонними трубами складніше, розповідає начальник підприємтва Дмитро Кістіон. До прикладу, якщо труба сталева, її можна заварити, або встановити заглушку. Як із витоком по вулиці Київській, який виявили вранці 14 червня. За кілька годин ліквідували.

"Він легший в ліквідації витоку, бо на ньому можна заварити заглушку чи встановити хомут. Якщо витік не сильний, то можна це робити і під тиском, як ми сподіваємося буде", — говорить Дмитро Кістіон.

поооо
Автомобіль викачує зайву воду. Фото: Суспільне Вінниця

Аби не залишати мешканців трьох мікрорайонів Вінниці без водопостачання, на час ремонтних робіт їх переключили на резервний водогін.

"Це основна артерія нашого міста. Це найбільший водогін, який є в експлуатації на нашому підприємстві. В ремонті він не простий. Напрацювали перелік конструкцій для ліквідації витоків, але практика показує, що без відключення даний водогін ремонтувати просто не можливо", — каже Кістіон.

поооо
Труба, яку ремонтуватимуть. Фото: Суспільне Вінниця

Діаметр резервного водогону удвічі менший, аніж залізобетонного, тому мешканці верхніх поверхів висоток у мікрорайонах Тяжилів, Замостя і Старе місто можуть відчувати слабкий тиск у мережі, або залишитися без води. Про це каже речниця підприємства Оксана Поліщук.

"Вчора було звернення від мешканців мікрорайону Тяжилів про те, що на верхніх поверхах — восьмому-дев'ятому, відсутнє водопостачання. Радимо у таких випадках звернутися до управителя свого будинку, це може бути ОСББ чи ЖЕО, і з'ясувати, чи справна станція підкачування води у цьому будинку, і чи її вмикають", — радить Оксана Поліщук.

поооо
Ремонт сталевої труби. Фото: Суспільне Вінниця

Начальник підприємства Дмитро Кістіон каже, завершити ремонтні роботи планують до кінця тижня, якщо не завадять погодні умови.

На початок