Кількість біженців з України, які прибувають до Німеччини, продовжує знижуватися — DW

Кількість біженців з України, які прибувають до Німеччини, продовжує знижуватися — DW

Центральний вокзал у Берліні, Німеччина, куди зокрема прибувають українські біженці
Центральний вокзал у Берліні, Німеччина, куди зокрема прибувають українські біженці. 24 березня 2022 року. Фото: АР

Кількість біженців з України, які прибувають до Німеччини, продовжує знижуватися. Про це пише DW з посиланням на відповідь федерального уряду на запит депутата фракції опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) у бундестазі Матіаса Міддельберга.

Відповідні дані у середу, 14 червня, оприлюднило агентство dpa з посиланням на Центральний реєстр іноземців (AZR).

Так, у квітні було зафіксовано близько 19 300 випадків в'їзду українських біженців, а в травні цей показник становив приблизно 15 600. За перші три місяці року йдеться загалом про близько 81 600 випадків.

Водночас із цифр незрозуміло, скільки вихідців з України залишили Німеччину від початку року, щоб повернутися в Україну або переїхати в іншу державу ЄС, відзначає DW.

Водночас на тлі зниження кількості українських біженців кількість прохачів притулку з інших країн у ФРН зростає, констатував Міддельберг. При цьому побоювання експертів через можливість вичерпання місцевою владою ресурсу з прийому шукачів притулку посилюються, наголошує DW.

4 червня у Німеччині на федеральних землях Тюрингії сталась пожежа у притулку для українських біженців. Унаслідок інциденту загинула 9-річна дитина, ще 10 людей опинились у лікарні. На момент пожежі в притулку для біженців були зареєстровані 245 людей з Афганістану, Сирії та України.

Що відомо про кількість українських біженців за кордоном

Понад 8,25 мільйона українців загалом стали біженцями з моменту повномасштабного вторгнення Росії, це свідчать дані Агентства ООН у справах біженців станом на 23 травня. В ООН зазначили, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

На початок