На затоплених внаслідок російського теракту на Каховській ГЕС територіях можуть виникнути гострі кишкові інфекції, серед яких і холера. Проте станом на 14 червня стан води відповідає нормам.
Про це кореспондентам Суспільного розказав головний державний санітарний лікар Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Володимир Клочко.
Після підриву російськими військовими Каховської ГЕС, фахівці державної екологічної інспекції з сьомого червня щоденно відбирають проби води в акваторії Миколаєва.
"Ми перевіряємо рівень основних забруднювальних речовин. Таких, як азотна група, нітрати, нітрити, азот амонійний, хлориди, солоність та розчинений кисень", — сказав начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Миколаївської області Костянтин Зінкін.

За словами Костянтина Зінкіна, станом на 14 червня вода в акваторії Миколаєва в межах допустимих показників.
"У нас були зафіксовані перевищення по азотній групі в районі міста Снігурівка. У зв’язку з підтопленням приватних садиб, в яких були вигрібні ями, що, можливо, певна кількість стічних вод цих вигребів потрапила до річки, але це було в перші дні й потім ситуація стабілізувалась", — розказав Костянтин Зінкін.

Фахівці Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб починаючи з шостого червня здійснили 29 досліджень на наявність збудника холери у водоймах Миколаївщини.
"З них у двох випадках був виявлений холероподібний вібріон. На сьогодні загрозливого зростання показників мікробного забруднення не існує. У нас повністю лікувальна мережа готова до прийняття цього виклику", — розказав головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко.

Холера — це кишкова інфекція, яка виникає, якщо не дотримуються певні гігієнічні умови, сказав Володимир Клочко. Небезпека поширення інших хвороб внаслідок підтоплення, говорить Володимир Клочко, малоймовірна.
За його словами, станом на 14 червня, щоб уберегти людей від інфекцій, прийняли рішення про заборону купання у річках.
Протягом доби рівень води в акваторії Миколаєва знизився на 7 сантиметрів. Станом на 14 червня загальний рівень становить +36 сантиметрів, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

Житель Миколаєва Віктор щодня прогулюється біля річки. Розповів, що не бачить загрози для купання.
"Я на воді виріс і навчився плавати — ще не міг ходити. Минулого року купався. В цьому році ще холодна. А якщо буде тепла вода? Будемо купатись. Господи, чого мені вже бояться. Холера майже весь час була, у нас каналізація йде з Інгулу сюди, а в каналізації все, що завгодно", — розказав Віктор.
Що відомо про підтоплення Миколаївщини
- Російська окупаційна армія 6 червня підірвала Каховську ГЕС (гідроелектростанцію) в Херсонській області. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь".
- На Миколаївщині підтоплення окупованого Кінбурнського півострова через підрив Каховської ГЕС не буде. Але теоретично може підтопити дорогу й тимчасово півострів стане островом.
- У Снігурівській міській територіальній громаді шостого червня створили штаб з реагування на можливе підтоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, що може призвести до підвищення рівня води в річці Інгулець. У громаді готові розміщувати людей з населених пунктів, які перебувають у зоні підтоплення.
- Затоплені населені пункти на Миколаївщині: фахівці фіксують зменшення рівня води.
- Також на Миколаївщині сформували бригади з контролю та профілактики хвороб.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.