Візит глави МАГАТЕ на ЗАЕС перенесли на 15 червня — "Росенергоатом"

Візит глави МАГАТЕ на ЗАЕС перенесли на 15 червня — "Росенергоатом"

ЗМІ
енеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час пресконференції у Дніпрі, Україна, 29 березня 2023 року, фото: AP

РосЗМІ повідомили, що візит гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі на ЗАЕС, що очікувався 14 червня, переноситься на 15 червня. Про перенесення візиту розповів радник гендиректора концерну "Росенергоатом" Ренат Карчаа, передає ТАСС. На офіційних сторінках МАГАТЕ наразі інформація про це відсутня.

13 червня Гроссі відвідав Київ, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. На пресконференції у Києві, Гроссі сказав, що стурбований тим, що бойові дії відбуваються поблизу Запорізької атомної станції.

З приводу рівня води у ставку-охолоджувачі через підрив Каховської ГЕС Гроссі також сказав, що йому особисто потрібно побувати на місці, щоб оцінити ситуацію.

"Я ще раз повторюю, що я не був там і спираюся на те, що повідомляє моя команда. Вода може вистачити на кілька тижнів, а може й на місяць чи два. Знову ж таки, я не хочу спекулювати. Немає ніякої надзвичайної ситуації. Вода там є. І вона може спадати. Отже, ми повинні побачити, чи зможемо ми отримати можливість відкачування води назад або інші альтернативи, які існують, і ми повинні це також обговорити", — сказав Рафаель Гроссі.

12 червня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що вирушив до України.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС та ситуацію на ЗАЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Раніше в "Енергоатомі" повідомляли, що рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС є стабільним, і попри підрив росіянами греблі Каховської ГЕС, ситуація залишається контрольованою.

До цього президент "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін пояснював, що "холодний зупин" — це коли блоки не працюють взагалі, тому що знаходяться у "холодному стані".

На початок