У Мінцифри пояснили, як відкрити картку для компенсації за пошкоджене під час війни житло

У Мінцифри пояснили, як відкрити картку для компенсації за пошкоджене під час війни житло

У Мінцифри пояснили, як відкрити картку для компенсації за пошкоджене під час війни житло
Волонтери та інженери благодійсного фонду "Карітас" оглядають пошкоджене житло для надання допомоги. Фото: БФ "Карітас"

Для того, щоб отримати кошти на ремонт пошкодженого внаслідок бойових дій майна, необхідно подати відповідну заявку у сервісі "Дія" та відкрити в банку спеціальну картку, на яку надійде грошова допомога.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

"Хочете отримати грошову допомогу на ремонт вашої домівки, яка постраждала через російську агресію? Тоді повідомте про пошкоджене майно у Дії, подавайте заяву на допомогу та відкрийте спеціальну картку єВідновлення. Саме туди прийдуть кошти для ремонту", — йдеться у повідомленні.

Картку можливо відкрити в одному з наступних банків:

  • ПриватБанк
  • monobank
  • ПУМБ
  • Абанк
  • Sense Bank
  • Райффайзен Банк
  • sportbank
  • izibank

У міністерстві підкреслили, що отриманими грошима можна розраховуватися лише за будівельні матеріали чи послуги бізнес-партнерів програми "єВідновлення". Переказувати гроші на інші рахунки, знімати готівку, оплачувати за реквізитами та поповнювати картку не можна.

Кошти на ремонт житла, які надійдуть на картку, можна витратити протягом 12 місяців. В іншому випадку вони повернуться до державного бюджету.

Що відомо про програму "єВідновлення"

З травня стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

За час дії послуги українці подали понад 15,9 тисячі заяв про отримання виплати.

Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.

Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS".

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

На початок