Як черкащанам пройти комісію з медико-соціальної експертизи під час воєнного стану

Як черкащанам пройти комісію з медико-соціальної експертизи під час воєнного стану

Як черкащанам пройти комісію з медико-соціальної експертизи під час воєнного стану
Pexels.com

У черкасців та внутрішньо переміщених осіб, які приїхали, часто виникають питання, пов’язані з закінченням термінів груп інвалідності та оформленням різних видів допомог. Як у період воєнного стану пройти комісію з медико-соціальної експертизи та які документи при собі мати, розповіла заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова.

Медико-соціальну експертизу (МСЕК) проводять, щоб встановити інвалідність хворим, які досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання та людям з інвалідністю. Експертизу проводять за направленням лікаря після діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів.

"Під час звернення до МСЕК людям необхідно мати з собою документи, що підтверджують порушення функцій організму, зумовлене захворюваннями,  наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності", – пояснила Катерина Бінусова.

Які документи взяти

  • паспорт або ID картку з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
  • військовий квиток (копію) або тимчасове посвідчення (для військовозобов’язаних, призовників);
  • направлення на МСЕК (форма №088/о);
  • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо) та амбулаторну картку хворого;
  • інші додаткові документи у разі необхідності підтвердження тієї чи іншої причини інвалідності.

Катерина Бінусова додала, що на період дії воєнного стану процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. У цей час МСЕК здійснює свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності, тобто експертиза проводиться за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування громадян, які звертаються для встановлення групи інвалідності. Якщо людина не має змоги безпосередньо прибути на огляд, МСЕК може прийняти рішення заочно. Крім того, інвалідність продовжується на весь час дії воєнного стану та 6 місяців після його скасування (якщо ви або ваша дитина маєте інвалідність і не можете пройти обстеження).

"Людям, у яких завершується термін дії інвалідності, треба вчасно переоформити довідку і за потреби перевстановити групу інвалідності. Оскільки неправильно  нараховані виплати доведеться повернути державі. За детальнішою інформацією радимо звертатися до сімейних лікарів чи до обласного центру медико-соціальної експертизи", – сказала Катерина Бінусова.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок