На Київщині у селі Мироцьке Бучанської громади почали відновлювати будинок, у який 9 травня влучила російська ракета Х-101. Про це повідомив у Telegram мер Бучі Анатолій Федорук.

За його словами, другий поверх був повністю розвалений, тому зараз будівельники перекладають приміщення заново. Також потрібно поставити вікна, відновити дах та утеплити горища.
"На місці нині активно працює бригада будівельників. А усі матеріали та будівельні роботи проводяться коштом Бучанської міськради",— каже Федорук.

Він поінформував, що наразі триває відновлення 54 приватних осель, які постраждали через російські обстріли. Вцілому у громаді понад дві тисячі таких пошкоджених будинків.
Що відомо про руйнування і відбудову Бучі
Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні минулого року мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.
2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.
У Бучі триває реалізація проєкту "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані під час повномасштабного російського вторгнення. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа.
За рік Буча залучила на відбудову від українських та міжнародних партнерів 600 мільйонів гривень.
У березні 2023 року мер Бучі повідомив, що за програмою "ВідновиДІМ" у місті можна буде відновити 147 будинків. Учасниками програми можуть стали лише ОСББ.