У лікарні Лозової встановили хірургічне обладнання і роблять перші операції на суглобах

У лікарні Лозової встановили хірургічне обладнання і роблять перші операції на суглобах

У лікарні Лозової встановили хірургічне обладнання і роблять перші операції на суглобах
Завідувач відділення Юрій Шевченко. Фото: Суспільне Харків

Операції на суглобах почали робити у лікарні міста Лозової на півдні Харківщини — раніше заради цих операцій жителям району доводилося їздити за 150 км до обласного центру.

Лікарі вже провели п'ять операцій, і черга охочих безплатно пролікувати суглоби зростає щодня, розповів завідувач відділення Юрій Шевченко.

"В першу чергу пацієнти задоволені тим, що їм не потрібно їхати кудись далеко, для того, щоб прооперуватися, по друге — оперативне втручання безоплатне", — говорить Шевченко.

лозівська лікарня
Нове обладнання в Лозівській лікарні. Фото: Юлія Токар/Суспільне Харків

70-річний Микола Герцев отримує лікування у травматологічному відділенні Лозівської лікарні. Каже, понад 15 років ходити було важко — боліло коліно. До медзакладу приїхав, щойно дізнався, що тут почали проводити операції на суглобах.

лікарні в лозовій
Микола Герцев. Фото: Юлія Токар/Суспільне Харків

"Я поступив сюди й у цей же день мене прооперували — був час, можливість, вільні лікарі були. Усе пройшло успішно, я себе почуваю дуже добре", — говорить пацієнт.

Вперше хірургічно лікувати суглоби у Лозівській лікарні почали наприкінці травня: тут встановили нове медобладнання, каже лікар

Богдан Букар лікар
Ортопед-травматолог Богдан Букар. Фото: Юлія Токар/Суспільне Харків

"Травма досить часта, тому люди звертаються кожного дня. Після операції до двох тижнів вони перебувають на стаціонарному лікуванні, потім відправляємо на амбулаторне — фізіопроцедури, ЛФК, та надалі стежимо за їхнім станом", — розповів лікар.

операція на суглобах в лозовій
Фото надав Дмитро Ковальчук

Це єдина артроскопічна установка у Лозівському районі. За словами Юрія Шевченка, майже 5 мільйонів гривень на обладнання спрямували з бюджету громади та лікарні.

"Його унікальність в тому, що через малі оперативні доступи — через проколи ми доходимо до суглоба і виконуємо лікувальні маніпуляції з мінімальним втручанням на тканини суглоба. Тому, період відновлення проходить дуже швидко", — каже Шевченко.

За словами Шевченка, цього тижня вони мають прооперувати трьох пацієнтів з хворобами суглобів, прийматимуть і тих, кому будуть потрібні термінові операції. Поки охочих записують на тиждень вперед.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок