Німеччина планує виділити 4 млрд євро на купівлю ізраїльського протиракетного щита

Німеччина планує виділити 4 млрд євро на купівлю ізраїльського протиракетного щита

Ізраїль
Прапор Ізраїлю / Фото: Pixabay

Німеччина планує виділити чотири мільярди євро на покупку ізраїльського протиракетного щита в рамках переозброєння на тлі російського вторгнення в Україну.

Про це агентству France-Presse повідомило німецьке урядове джерело, передає RFI.

Ця протиракетна система оснащена радарами, пусковими установками та керованими ракетами типу Arrow 3, здатними знищувати цілі за межами атмосфери.

За словами джерела, 14 червня бюджетний комітет німецького парламенту, як очікується, виділить 560 млн євро на передконтрактну угоду з Ізраїлем.

Уряд Німеччини "має намір якнайшвидше створити національний потенціал територіальної протиракетної оборони за допомогою запланованого придбання системи озброєнь Arrow", — йдеться у документі міністерства фінансів, призначеному для бюджетного комітету, з яким ознайомилося AFP.

Ізраїльська система має "сприяти захисту Німеччини, її населення та найважливіших об'єктів інфраструктури від балістичних ракет".

"Міжурядова угода з ізраїльським урядом очікується до кінця 2023 року", — йдеться в документі.

Що відомо про комплекс ПРО Arrow

В Ізраїлі комплекс Arrow 3 є складовою багаторівневої системи протиповітряної та протиракетної оборони – він працює разом з такими відомими комплексами, як "Залізний купол" та "Праща Давида" і закриває "верхній" рівень, тобто забезпечує перехоплення передусім балістичних ракет, пише Defense Express.

Протиракетний комплекс Arrow (він же Hetz) створювався ще з 1986 року. До 1994 прототип успішно пройшов випробування, а перша батарея була розгорнута у березні 2000 року.

Роботи над версією Arrow 3 розпочалися у 2008 році. Комплекс Arrow 3 позиціонується як система позаатмосферного перехоплення балістичних ракет, зокрема і МБР з різними типами боєголовок (в тому числі й ядерними), а також, як стверджують в Ізраїльській космічній агенції, може бути й засобом проти супутників.

Дальність перехоплення озвучується у 2400 км, висота – понад 100 км. Відзначається, що батарея комплексу Arrow 3 може перехоплювати залпи у понад п’ять балістичних ракет протягом 30 секунд. Причому запуск може здійснюватися ще до того, коли стане відомо, куди летить ворожа ракета – а коли ціль та курс буде виявлено, ракета-перехоплювач здійснить перенаправлення. Вартість однієї такої ракети оцінюється у 2-3 млн доларів.

На початок