У Прилуках спеціалісти ДСНС провели комісійну перевірку укриттів. За її результатами, з 52 об’єктів 10 визнали непридатними, до 13 не було доступу.
Валентина Трохименко є депутаткою Прилуцької міськради та головою ОСББ будинку за адресою: вулиця Земська, 39. Станом на 6 червня у воді була приблизно третина приміщення укриття цього будинку. Топити укриття почало 14 травня.

Це сталося вп’яте після його ремонту вартістю 685 тисяч гривень, каже Валентина Трохименко. З її слів, укриття затоплює через засмічення дворової каналізації. Як доказ, вона викликала аварійну бригаду КП "Прилукитепловодопостачання". Аби в укриття більше не потрапляли стічні води, пропонує наступне:
"Забити той отвір, який йшов в стару каналізацію. Зацементувати, може іншим способом це зробити. І все".

Директор "Прилукитепловодопостачання" Андрій Гавриш пояснює ситуацію так.
"Так, як всередині будинку була відрізана труба від колодязя гасника, зрозуміло, коли йде засмічення дворової каналізації — йде підйом рівня в колодязях".

Борис Степаненко очолює місцеве управління цивільного захисту. 7 червня разом із КП "Прилукижитлобуд", які відповідають за стан укриттів у житловому секторі, він знайшов спосіб відкачати воду. Це четвертий тиждень від початку підтоплення. Вийшло близько 200 літрів води.
На ремонт укриття за адресою Гвардійська, 92, витратили 965 тисяч гривень. Зі слів Валентини Трохименко, воно аналогічне до того, що по Земській, 39. Схожі тут і проблеми.

"Ось стоїть вода. По стіні розводи – видно, щось текло. Якщо зі стелі, то внутрішньобудинкові мережі".
Від вологи тут утворилися грибок і пліснява.

Аби осушити приміщення в підлозі зробили кілька десятків отворів.
За інформацією ДСНС, з 90 найпростіших споруд подвійного призначення – 28 непридатних та 31 без доступу. Вищезазначені два укриття в переліку п’яти об'єктів комунальної власності, які визнали непридатними після обстеження минулого тижня.
Інші три — укриття по Костянтинівській, 122, Індустріальній, 10, та у Прилуцькій міській лікарні. Найчастіше, зі слів співробітник Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України в Чернігівській області Євгенія Мусієнка, у сховищах немає вентиляції.

"Можна зробити висновок, що як відсутня вентиляція вони від цього і сиріють, немає постійного припливу повітря виникає грибок".
Ці та інші недоліки вони заактували та відправили в Прилуцьку РВА, Чернігівську ОВА та відповідальним за стан укриттів. У п’ятницю, 9 червня укриття по Земській, 39, повністю осушили. Трубу, звідки текла вода, зі слів голови ОСББ Валентини Трохименко так і не забетонували.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.