200 тисяч гривень на відновлення житла: на Чернігівщині подають заяви щодо компенсації за програмою "Є-відновлення"

200 тисяч гривень на відновлення житла: на Чернігівщині подають заяви щодо компенсації за програмою "Є-відновлення"

200 тисяч гривень на відновлення житла: на Чернігівщині подають заяви щодо компенсації за програмою "Є-відновлення"
ФОТО: Суспільне Чернігів

1050 заяв у Чернігівській області надійшло для отримання компенсації для відновлення житла за програмою "Є-відновлення". Про це Суспільному повідомив керівник управління містобудування Чернігівської ОДА Сергій Куреня. Комісії, що документують пошкодження, розпочали свою роботу. Ця програма розрахована на виділення грошей для придбання будівельних матеріалів для житла, яке постраждало внаслідок бойових дій. Сума виплати — до 200 тисяч гривень. Гроші мають нараховуватися на спеціальний рахунок "Є-відновлення" господарям постраждалих будівель.

Допомога "Є-відновлення" розрахована на пошкодження, які можна покрити будівельними матеріалами із зазначеного у програмі списку та на суму не більше 200 тисяч гривень.

керівник управління містобудування Чернігівської ОДА Сергій Куреня
Керівник управління містобудування Чернігівської ОДА — Сергій Куреня. ФОТО: Суспільне Чернігів

Членкиня комісії Антоніна Гарбуз каже, що на цю програму вже подано понад сто заяв, по Іванівській громаді.

Членкиня комісії Антоніна Гарбуз
Членкиня комісії — Антоніна Гарбуз. ФОТО: Суспільне Чернігів

Щоб стати кандидатом та отримати гроші для відновлення, необхідно заповнити форму через застосунок "Дія". Такою допомогою вирішили скористатися Любов та Олександр Мозирко.

Їхній будинок, зазнав пошкоджень під час окупації села Іванівка російськими військами. 5 березня 2022 в дім потрапив снаряд, інший прилетів у господарчі споруди за будинком. За рік після подій, завдяки благодійникам господарі почали відновлювати покрівлю.

"Ми купили цей будинок три роки тому. Зробили ремонт, вистачило у нас коштів зробити дві кімнати, якраз, у них прилетіло і повністю: стеля, стіни, у дивані 18 дірок", — каже Любов Мозирко.
відбудова
Жителька Іванівки — Любов Мозирко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Щоб зробити фасад будівлі, Олександр заповнив форму "Є-відновлення" і за місяць після цього, до них прийшла комісія, яка має підраховувати збитки.

комісія
Комісія, яка встановлює збитки. ФОТО: Суспільне Чернігів

Господарі визначились із першочерговими потребами — це утеплення фасаду, який був пошкоджений від осколків. За висновками комісії, для його заміни господарям необхідно майже 200 тисяч гривень, тож вони можуть скористатися цією програмою.

"Згідно з цією програмою люди можуть отримати 88 квадратних метрів відновлення пошкодженого фасаду", — каже Антоніна Гарбуз.

Також жінка пояснила, що у цій програмі існує 57 визначених пунктів відновлення, вже з зазначеною ціною за будівельний матеріал. Комісія фіксує і рахує пошкодження, заповнює акт та вносить дані в електронну систему.

Пошкоджений будинок
Пошкоджений будинок. ФОТО: Суспільне Чернігів

Керівник управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня каже, дані внесуть до електронного реєстру, комісія розгляне подання і на спеціальний рахунок господаря надійдуть гроші. Витратити їх можна у магазинах, які є офіційними партнерами цієї програми.

"Я думаю перші платежі вже будуть найближчим часом. Зараз в області в обробці знаходиться 72 заяви від громадян. Це власне ті заяви, які вже зараз в роботі та яких зараз комісії проводять комісійне обстеження".
Ремонт будинку
Ремонт пошкодженого будинку. ФОТО: Суспільне Чернігів

Після відновлення житла, господарі мають прозвітувати про виконані роботи комісії.

За даними управління містобудування та архітектури у Чернігівській області зафіксовано 10 тисяч пошкоджень житлового фонду. На отримання компенсації "Є-відновлення" звернулось 1050 людей.

Сергій Куреня каже, що лідерами в розгляді заяв це Новобілоуська та Куликівська громада

"Але ж в той момент є і громади, які ще не розпочинати розгляд цих заяв. Це місто Чернігів та Киїнська ТГ".

Дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок