В Івано-Франківську відбудеться п'ятий концерт всеукраїнського проєкту "Заради майбутнього"

В Івано-Франківську відбудеться п'ятий концерт всеукраїнського проєкту "Заради майбутнього"

В Івано-Франківську відбудеться п'ятий концерт всеукраїнського проєкту "Заради майбутнього"
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк відбудеться п'ятий концерт всеукраїнського проєкту "Заради майбутнього". Його організовує благодійний фонд "Відкрита музика міста". Про це Суспільному розповіла співавторка проєкту Олена Савчук.

За її словами, мета цієї ініціативи — підтримати молодих музикантів, які залишилися навчатися в Україні.

Концерт, всеукраїнський проєкт "Заради майбутнього", Івано-Франківськ
Мета "Заради майбутнього" — підтримати молодих музикантів. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Диригент Андрій Савчук каже: під час концерту звучатимуть твори українських та європейських композиторів — Євгена Станковича, Йозефа Гайдна, Євгена Оркіна та інших. Кожен виступ матиме нову програму.

П'ятий концерт всеукраїнського проєкту "Заради майбутнього" в Івано-Франківську
Кожен виступ на концерті матиме нову програму. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Програма формується відповідно до присутності виконавців у оркестрі. Пропозицій від солістів дуже багато, а от можливості зіграти повним складом є не у всіх філармоніях та не у всіх містах. Нам пощастило: повний склад, гарні музиканти, прекрасна співпраця. Тут повний склад як для Станковича, так і для Оркіна", — розповідає диригент Андрій Савчук.

Диригент всеукраїнського проєкту "Заради майбутнього" Андрій Савчук, концерт в Івано-Франківську
Диригент Андрій Савчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами співавторки "Заради майбутнього" Олени Савчук, ідея створити проєкт виникла після того, як вона побачила, що чимало студентів виїжджають за кордон.

"50% студентів перебувають за кордоном і паралельно вступають у навчальні заклади там. Ми втрачаємо талановитих людей. Зрозуміли, що потрібно придумати, де можна реалізуватися, щоб вони мали можливість зіграти великі програми й не втратити рік. Перший концерт у нас пройшов у Одесі й далі ми почали рухатися містами, де було спокійніше", — каже Олена Савчук.

П'ятий концерт всеукраїнського проєкту "Заради майбутнього", Івано-Франківськ
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

14 червня перед франківською публікою виступлять двоє солістів з Києва та солістка з Одеси. 23-річний киянин Ілля Шевчук каже: з оркестром виступає не вперше, а в проєкті "Заради майбутнього" дебютує.

"Це починалося два місяці тому, якщо я не помиляюся. Я був у Англії на гастролях і мені запропонували зіграти з оркестром Гайдна. Я не відмовився, тому що зіграти з оркестром — це великий досвід", — говорить студент-музикант з Києва Ілля Шевчук.

Всеукраїнський проєкт "Заради майбутнього", студент-музикант з Києва Ілля Шевчук, Івано-Франківськ
Студент-музикант з Києва Ілля Шевчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Одеситка Ганна Гаврючкова під час концерту гратиме на бандурі. Дівчина каже: взяти участь у проєкті "Заради майбутнього" запропонувала її викладачка. Для неї виступ з академічним симфонічним оркестром буде першим.

"Це — щось неймовірне. Вчора була перша репетиція. Коли виконувала твір, заплакала від усвідомлення, що я граю з оркестром. Це була моя мрія. Тим паче — зіграти із симфонічним оркестром", — ділиться враженнями бандуристка Ганна Гаврючкова.

П'ятий концерт всеукраїнського проєкту "Заради майбутнього" в Івано-Франківська, бандуристка з Одеси Ганна Гаврючкова
Бандуристка з Одеси Ганна Гаврючкова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Після концерту в Івано-Франківську учасники проєкту поїдуть до Рівного.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок