Працюють 15 пунктів видачі води: яка ситуація з водопостачанням у Покрові на Дніпропетровщині

Працюють 15 пунктів видачі води: яка ситуація з водопостачанням у Покрові на Дніпропетровщині

Працюють 15 пунктів видачі води: яка ситуація з водопостачанням у Покрові на Дніпропетровщині
Фото: Суспільне Дніпро

У Покрові Нікопольського району централізованого водопостачання, через неможливий забір води з Каховського водосховища, немає з 7 червня. Зараз у місті є 15 пунктів роздачі технічної води. Згодом, за словами заступника міського голови Віталія Солянка, облаштують ще 8.

Також, оскільки більшість людей живе у багатоповерхівках, у місті планують встановити біотуалети. Питну воду роздають по три літри на людину в день. Цієї кількості, за словами місцевого жителя Владислава, не вистачає.

Без централізованого водопостачання залишилося понад 50 тисяч жителів Покрова. Лілія живе разом з чоловіком та донькою, мають трьох котів. Щоденно набирають по 50 літрів питної води.

"Це питна вода, щоб готувати їсти. А технічну воду ми набираємо для унітаза", — каже жінка.

Перуть речі у старій машинці, для якої не потрібно багато води. Душ родина може приймати тільки туристичний.

За словами заступника міського голови Віталія Солянка, у місті облаштували 15 пунктів роздачі технічної води. Це – місцеві запаси та цистерни з інших міст. За раз можна набрати максимум 50 літрів у руки. Таку норму, каже чоловік, встановили, аби не було черг.

Набрати кілька бутлів прийшов і Валерій. Ділиться: локацій з водою не вистачає.

"Бабусі поки дійдуть й впадуть відразу. Треба просто більше цих баків ставити. Поставили туди цистерну, вона іржава, жахлива там вода йде", – говорить він.

Юрій бере звідси воду для приготування їжі. Каже, питної, яку видають у місті, йому не вистачає. Тому чоловік купує в магазині та використовує технічну.

"Ця теж не дуже гарна, але ми її все одно цідимо для пиття, кип’ятимо. Приїжджаю, візьму та й поїду", — зазначив Юрій.

Працюють більш ніж 20 пунктів видачі води: яка ситуація з забезпеченням водою у Покрові на Дніпропетровщині
Місцевий житель Юрій стоїть у черзі за водою. Фото: Суспільне Дніпро

"При видачі цієї води порушуються санітарні норми всіх процесів, тому ми однозначно цю воду називаємо технічною", – пояснив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Віталій Солянко.

Питну воду, яку місто отримало як благодійну допомогу, роздають у 8 стаціонарних пунктах, є ще два мобільні – розвозять у селища громади. На одну людину на день передбачено три літри води. За словами заступниці міського голови Ганни Вєдяєвої, за останні чотири дні видали 150 тисяч літрів води.

Працюють більш ніж 20 пунктів видачі води: яка ситуація з забезпеченням водою у Покрові на Дніпропетровщині
Пункт видачі води у Покрові на Дніпропетровщині. Фото: Суспільне Дніпро

"Три літри на одну особу на один день – не вистачає. Це тільки за умови, що ти просто її п’єш. Ну, п’єш чай або щось таке", – розповів житель Покрова Владислав.

Працюють більш ніж 20 пунктів видачі води: яка ситуація з водопостачанням у Покрові на Дніпропетровщині
Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Андрій взяв питну воду на трьох дорослих та чотирьох дітей. Це – його родина та родичі з Херсонщини, які живуть у нього. Чоловік зараз у відпустці, тож поки, каже, має час стояти у черзі.

"Годину простояв, ну, може, менше, десь біля години. Учора я пів години простояв до обіду, сьогодні після обіду прийшов – довше простояв", – розповів житель Покрова Андрій.

Працюють більш ніж 20 пунктів видачі води: яка ситуація з водопостачанням у Покрові на Дніпропетровщині
Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

У Покрові також організували розвезення води маломобільним людям, каже заступник міського голови Віталій Солянко. Підвозять воду й закладам та підприємствам. У лікарнях планують пробурити свердловини. У планах, розповідає, облаштувати ще 8 додаткових пунктів роздачі технічної води. Також, оскільки більшість людей живе у багатоповерхівках, вирішуватимуть питання потреби у воді для вбиралень.

"Зараз розглядаємо питання встановлення біотуалетів. Зараз обмежень з технічною водою, бо зараз використовуємо ті запаси, які є. Біля міста є багато водоймів з технічною водою. Зараз робимо монтаж насосів, щоб заправляти водовозки", – каже Віталій Солянко.

Працюють більш ніж 20 пунктів видачі води: яка ситуація з водопостачанням у Покрові на Дніпропетровщині
Пункт видачі води у Покрові на Дніпропетровщині. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Раніше у Покрові щодня, в літній період, споживали 12 тисяч кубів води з Каховського водосховища, розповідає Віталій Солянко. Аби відновити централізоване водопостачання вже розробили проєкт. Однак, каже, через постійні обстріли росіян реалізувати його важко.

"Відходити далі до русла води і качати воду з русла, але цьому перешкоджають війська РФ, які перебувають дуже близько, воно у зоні прострілюваній", – розповїв заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Віталій Солянко.

Тож, поки, каже Віталій Солянко, неможливо прогнозувати, коли цей проєкт реалізують.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням на Дніпропетровщині

На Нікопольщині водопостачання припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській, Мирівській, Червоногригорівській громаді. Організовано підвезення води. У самому Нікополі водопостачання з перебоями. У системі знижено тиск, тому місцями може не бути води. Також у Нікопольському районі працюють над тим, щоб один з обласних водоканалів наповнював там резервуари.

В Апостолівській громаді Криворізького району вода подається погодинно, в Грушівській – плануються відключення, але організовано підвезення води. Софіївська громада – воду подають погодинно, заповнюють резервуари.

З держбюджету України виділили 159,7 мільйона гривень для забезпечення жителів Дніпропетровщини питною водою.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок