В Україні загинув перший доброволець з Фінляндії

В Україні загинув перший доброволець з Фінляндії

ЗМІ
В Україні загинув перший доброволець з Фінляндії
Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

В Україні під час боїв з російськими військами, ймовірно, загинув перший доброволець з Фінляндії, що воював на українському боці.

Про це повідомляє Yle із посиланням на керівницю добровольчої групи Nordic Combat Medics Тіну Сойні.

"За отриманою інформацією Yle, минулими вихідними в Україні загинув фінський боєць-добровольець. Це, мабуть, перший смертельний випадок серед фінських солдатів, що воюють на боці України", — йдеться у повідомленні.

Як розповіла виданню у телефонному коментарі Тіна Сойні, загиблий був членом групи. За її словами, родичі загиблого поінформували про його смерть і дали їй дозвіл розповісти про це.

Офіційно чоловік вважається зниклим безвісти, пише Yle. Таке формулювання вказує на те, що смерть не змогли підтвердити через відсутність тіла.

Група Nordic Combat Medics надає медичну та гуманітарну допомогу поблизу лінії фронту та евакуює людей. До групи також входять фіни, які беруть участь в обороні України як добровольці.

Першою про смерть фінського добровольця повідомила газета Helsingin Sanomat. Видання повідомило, що під час боїв на сході України загинув чоловік віком до 30 років.

Згодом голова консульського відділу Юссі Таннер підтвердив виданню, що Міністерству закордонних справ Фінляндії відомо про випадок із фінським добровольцем.

При цьому наприкінці 2022 року поширилася інформація про смерть фінського бійця, який воював на боці Росії. Видання MV-lehti повідомляло, що фін на ім'я Петрі Вільякайнен загинув на початку війни. Його смерть не вдалося підтвердити з інших джерел.

На початок