У Сновській громаді на Чернігівщині планують запустити проєкт створення "Центру професійної досконалості"

У Сновській громаді на Чернігівщині планують запустити проєкт створення "Центру професійної досконалості"

У Сновській громаді на Чернігівщині планують запустити проєкт створення "Центру професійної досконалості"
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Сновській громаді на Чернігівщині до 2027 року планують запустити проєкт створення "Центру професійної досконалості". Про це Суспільному повідомив начальник управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика. Цей проєкт реалізовуватиметься спільно з Європейським інвестиційним банком та представниками Міністерства освіти і науки.

За словами Юрія Музики, центр планують відкрити на базі "Сновського вищого професійного училища лісового господарства".

"Це процес не одного дня, але питання рухається. І враховуючи, що Сновська громада біля кордону, все ж розглядається питання щодо створення центру саме на базі цього закладу".

Також такі центри планують створити у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Одеській, Тернопільській областях та у Києві.

Гроші, які будуть спрямовані на заклади, а саме 58 мільйонів євро, виділяє Європейський інвестиційний банк. Також буде залучено 8,5 мільйонів євро грантової технічної допомоги від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP). Їх планують отримати вже з 2024 року, каже Юрій Музика.

За його словами, гроші планують використати на матеріально-технічне обладнання та наповнення майстерень з первинної обробки деревини, лабораторій для кондитерів та кухарів, теплиці, придбання сучасної лісогосподарської техніки, деревообробних верстатів, облаштування спортивних майданчиків.

Також, заклад планують оснастити системою пожежної сигналізації, встановити громовідводи, замінити санвузли, облаштувати прилеглі території, а у разі необхідності провести заміну систем тепло-, водопостачання/водовідведення.

Навчальний заклад зможе надавати послуги, як для дітей що закінчили 9-11 класи, так і для дорослих. Люди зможуть опанувати теорію та практику та після закінчення навчання отримають дипломи професійно-технічного закладу.

"Це буде готовий спеціаліст, який не вимагатиме проходження стажування, а зможе відразу приступити до робочого процесу".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок