Мама стала донором для сина: у Львові 17-річному юнаку пересадили нирку

Мама стала донором для сина: у Львові 17-річному юнаку пересадили нирку

Мама стала донором для сина: у Львові 17-річному юнаку пересадили нирку
Перше ТМО Львова

У Львівській дитячій лікарні святого Миколая здійснили трансплантацію нирки 17-річному Назару з Житомирщини. Понад півтора року пацієнт жив на діалізі. Орган пересадили від родинного донора. Про це повідомили у Першому ТМО Львова.

Назар хворів з 7-річного віку. Тоді у хлопчика з'явилося порушення сечовипускання, млявість, він швидко стомлювався. Медики встановили діагноз — вроджена вада сечовидільної системи. Спершу пацієнта лікували медикаментозно. Проте невдовзі стан дитини почав погіршуватися: розвинувся вторинний хронічний пієлонефрит, потім — ниркова недостатність і зрештою нирки відмовили. Понад півтора року Назар був змушений жити на діалізі.

Коли почалася повномасштабна війна, юнака евакуювали до Ізраїлю. Родина мала надії, що там Назару пересадять нирку від посмертного донора. Проте операцію так і не провели. Мама Тетяна повернулась з сином в Україну і звернулась у лікарню святого Миколая. Після обстеження на сумісність виявилось, що нирка жінки ідеально підходить сину.

Команда медиків оперує хлопця
Команда медиків оперує хлопця. Перше ТМО Львова

Трансплантація пройшла успішно. За словами медиків, нирка запрацювала ще на операційному столі. За тиждень родина повернулася додому. Назар каже, тепер мріє надолужити навчання в школі та вступити в університет.

На початок