Укренерго: гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю

Укренерго: гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю

Електромережа
Електромережа. Ілюстративне фото: unsplash

Обсягів електроенергії, виробленої українськими електростанціями всіх видів, достатньо для покриття потреб споживачів. Водночас гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю, щоб зменшити наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС. Прпо це повідомили в "Укренерго" 13 червня. Також триває літня ремонтна кампанія на енергоблоках теплових та атомних електростанцій.

12 червня для підтримки балансу між споживанням та виробництвом електроенергії використовувалась аварійна допомога з Румунії та Польщі. Загальний обсяг допомоги склав 1600 МВт-год.

В "Укренерго" просять перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч та день, щоб зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування.

Рівень води в затоплених районах поступово знижується, але доступ ремонтних бригад до мереж все ще дуже обмежений, повідомили енергетики. В Херсонській області станом на ранок залишаються знеструмленими понад 40 тис. споживачів, у Миколаївській області — понад 2 тис. Крім того, під час нічного ракетного обстрілу були пошкоджені мережі обленерго на Дніпропетровщині: тривають аварійно-відновлювальні роботи, на ранок відключеними залишаються близько 6 тис. споживачів. Є нові пошкодження на Донеччині, Сумщини, Харківщини та Чернігівщини.

У Донецькій області за добу бригади обленерго відновили енергопостачання понад 7 тис. споживачів, які були знеструмлені через бойові дії. Відновлено енергопостачання понад 1 тис. на Сумщині.

На 13 червня, за даними "Укренерго", запланований імпорт із Словаччини 10-50 МВт. У вечірні години імпорт та експорт відсутні.

На початок