Вдесятеро більше, ніж до вторгнення: на Чернігівщині зареєстрована понад 71 тисяча внутрішньо переміщених осіб

Вдесятеро більше, ніж до вторгнення: на Чернігівщині зареєстрована понад 71 тисяча внутрішньо переміщених осіб

Вдесятеро більше, ніж до вторгнення: на Чернігівщині зареєстрована понад 71 тисяча внутрішньо переміщених осіб

Станом 13 червня на Чернігівщині зареєстрована понад 71 тисяча 300 внутрішньо переміщених осіб: як в межах області, так і тих, хто переїхав з інших регіонів України. Це в 10 разів більше, ніж їх було до повномасштабного вторгнення РФ. Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА Валентина Лугова.

За її словами, на початок січня 2022 року в області налічувалося майже 7,5 тисяч людей зі статусом ВПО. На сьогодні їх кількість перевищує 70 тисяч. При тому, до нашої області з інших регіонів переїхало майже 27,5 тисяч осіб.

"Це, зокрема, переїхали до нас з Луганської, Донецької областей, Херсонська найбільше, потім Харківська і з інших областей, які були під окупацією Російської Федерації", — повідомила Лугова.

Валентина Лугова, директорка департаменту цивільного захисту Чернігівської ОДА
Валентина Лугова. ФОТО: департамент цивільного захисту Чернігівської ОДА

Така тенденція, за словами директорки департаменту, спостерігається весь час від початку військових дій.

"Також були переміщення у зв’язку із підривом (Каховської, — ред.) ГЕС, але цю інформацію ще узагальнюємо, збираємо з громад, бо саме точну інформацію знають тільки на місцях громади".

За словами Валентини Лугової, зазвичай люди евакуюються в райони якомога далі від російського та білоруського кордону.

"Це Ніжинський район найбільше – 9 тисяч 72 особи, Прилуцький район – 6 тисяч 386 осіб. Чернігівський район – 8 тисяч 238 осіб. Це три райони, в яких найбільше внутрішньо переміщених осіб з інших областей нашої держави".

Найбільшу кількість ВПО на Чернігівщині фіксували у кінці 2022 року.

"На грудень місяць 2022 року в нас взагалі було 79 тисяч. Але потім, я вважаю, що надходила інформація щодо повторного наступу з боку Білорусі та Росії, з тих територій, які межують з Чернігівською областю і відповідно ВПО почали покидати нашу область і переміщатися в інші області", — зауважила Лугова.

За даними департаменту соцзахисту, найбільше серед ВПО жінок з дітьми.

"Жінок у нас 43 тисячі 206 осіб, дітей до 18 років – 18 тисяч 331 особа. Чоловіків — 28 тисяч 135. І чоловіки, це в основному, особи з інвалідністю, пенсіонери. Тобто сказати, що це чоловіки призовного віку, ми не можемо так оцінити. Тому що, особи з інвалідністю в нас — 2 тисячі 809 осіб, пенсіонерів – 13 тисяч 936 осіб", — повідомила Валентина Лугова.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок