Повернувся з-за кордону і став на захист країни заради своєї родини та дітей – так каже військовослужбовець 120 бригади тероборони ЗСУ на псевдо "Геркулес". Чоловік служить водієм мінометного розрахунку. Його історію опублікували на Facebook-сторінці бригади.
З 2016 року чоловік працював водієм далекобійником в польській фірмі, виконував перевезення по Європі, обслуговуючи німецьку логістичну компанію. Після повномасштабного вторгнення разом із братом повернувся додому і вступив до ТРО. Служить "Геркулес" у мінометному підрозділі 170 батальйону 120 окремої бригади Сил ТрО ЗСУ у званні солдат, водій мінометного розрахунку. Проходив навчання як на 60-тому, так і на 82-му мінометі, йдеться у дописі. А ще він опанував навички бусоліста, або ж топогеодезиста – людини, котра в правильному місці розмістить гармати.
"Стосовно моїх прямих обов'язків, то маю підтримувати авто в гарному технічному стані і бути в будь-який момент готовим завантажити особовий склад, зброю, боєкомплект і висунутися на визначену місцевість для ведення вогню по ворожих цілях. Далі потрібно оперативно передислокувати автомобіль у відносно безпечне місце і замаскувати для унеможливлення ураження його. Одразу після надходження наказу – швидко прибути на місце ведення вогню й евакуювати особовий склад", – розповідає чоловік.

Коли батальйон "Геркулеса" брав участь у бойових діях у Бахмуті, то чоловік щодня, інколи й кілька разів на день, підвозив побратимам набої, продукти, воду, а також возив їх до командно-спостережного пункту, а за можливості безпосередньо й на бойові позиції. Декілька разів потрапляв під мінометний і артилерійський обстріли.
"Маю дуже великий досвід керування різного роду транспортними засобами, але ніколи раніше не мав досвіду екстремального керування по бездоріжжю і під ворожими обстрілами. Тепер маю", – каже військовослужбовець.
За його словами, важко було вдруге за один день збиратися з духом і мчати знову по "дорозі життя" у Бахмуті, розуміючи, що це може бути востаннє. Але, каже, коли було необхідно – завжди їхав.
"З позитивних моментів згадуються очі побратимів, які були щасливі кожному приїзду, бо багатьом привозив щось вкрай необхідне, чого не вистачало на лінії зіткнення".
Для військовослужбовця "Геркулеса" перемога – це повернення України у межі кордонів 1991 року та демілітаризація Росії.
"Я повернувся з-за кордону і став на захист своєї країни заради своєї родини, майбутнього моїх дітей, щоб ми, українці, не залишилися безхатьками у цьому світі. У мене є чітке розуміння, що саме ми зараз пишемо нову сторінку в історії нашої держави, а не стоїмо осторонь і споглядаємо, як хтось її пише за нас".