Кропивничани влаштували прибирання в лісопарковій зоні. Усіх охочих збирали через соцмережі. На цю акцію прийшли 11 людей. Про це Суспільному розповіла засновниця громадської організації "Банк речей" Альона Глініста. За її словами, організовують такі зустрічі упродовж двох років.
Це сьома за ліком акція, каже Альона Глініста. "Спочатку ми влаштовували лотереї й розігрували подарунки. Останні чотири акції збирали небайдужих людей. Багато з них були переселенцями, які у своїх містах звикли прибирати й тут займаються тим самим".
Минулого разу, у травні, прибирали біля міського саду. Цього разу обрали Лісопаркову з боку автозаправної станції.
"Кожен, хто знає місце, де дуже брудно, робить фото, відео й надсилає в чат. Ми обираємо локацію. Далі йдуть анонси, і всі охочі приходять в визначене місце. Наша координаторка й адміністраторка Аліса Остроухова відправляє анонси знайомим журналістам і блогерам".


Нинішня акція зібрала 11 людей, "Ми декілька годин прибирали, – каже Альона Глініста. – Потім майже всі розійшлися, а я ще з однією дівчиною і хлопцем пішли на іншу локацію, ближче до Лелеківки. І до нас приєдналися відпочивальники – двоє чоловіків і двоє дітей. Вони почали допомагати, поклали сміття в багажник машини й сказали, що самі його вивезуть. Ми думали, що прибиратимемо там годинами, а справилися за 15 хвилин. Ці люди також додалися у чат і сказали, що підтримуватимуть нашу ініціативу".
За словами Альони Гліністої, в інших випадках сміття відносять до урн або залишають на місці, щоб його забрали комунальники. З ними є певна домовленість.
"Я роблю фото, відправляю у Viber працівнику підприємства "Універсал", і вони вже забирають ці мішки. Ще на початку, коли на прибирання приходили понад 30 людей, я розуміла, що сміття треба буде вивозити й намагалася знайти варіанти. На підприємстві "Універсал" сказали, що з радістю його заберуть, тільки щоб я прислала фото з кількістю зібраного. І відтоді я так і роблю".



У парках Кропивницького знаходять багато пластику, каже організаторка. "На мою думку, екологічна катастрофа – це вологі серветки. Їх просто море, і люди їх бездумно використовують. Також там є пластикові тарілки після обідів і скляні пляшки з-під алкоголю. Доволі часто знаходимо шприци. Ми їх окремо складаємо в коробку, щоб не поранитися. Найскладніше збирати обгортки від цукерок. Ну і, звичайно, недопалками від цигарок просто все всипано".
Усі охочі долучитися до прибирання можуть стежити за групою "Добрі справи Кропивницький" в Telegram і сторінкою "Банку речей" в Facebook та Instagram. Там викладають усі анонси. З собою бажано брати сміттєві пакети, рукавички й засоби для відлякування комарів.
"Комарів у таких місцях дуже багато. І якщо я рукавички й пакети беру з собою з запасом, то спреї швидко закінчуються, і я просто не встигаю їх купувати. Чи потрібні інші інструменти, залежить від локації. Наприклад, Аліса Остроухова пропонувала прибрати біля маленького ставочка. То там були б дуже доречними й граблі, й невеликий надувний човен".