Львівські волонтери евакуювали 72 собаки та 96 котів з Херсона

Львівські волонтери евакуювали 72 собаки та 96 котів з Херсона

Львівські волонтери евакуювали 72 собаки та 96 котів з Херсона
Фото: Романа Балука

Команда волонтерів Домівки врятованих тварин евакуювали 72 собаки та 96 котів з Херсона. Зоозахисники були у Херсоні впродовж 4 днів. Там рятували тварин з регіонів, які затопило через знищену росіянами греблю Каховської ГЕС. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Тварини шукають нових люблячих господарів. Серед евакуйованих є важкі тварини, неходячі собаки з ампутованими лапами. Вони з тамтешніх притулків, потребують лікування та довгої реабілітації.

"У нас є один собака, який впав до військових в окоп, був знесилений і не міг звідти вийти просто. Він вже два дні в клініці, бо приїхав ще першим рейсом. Собака вже почав їсти, але є підозри, що він важкохворий. Є собаки, які в досить нормальному стані, але терміново потребують дому, щоб їх забрали з притулку, адже для них це великий стрес: їх там залишили і тут вони з великою кількістю собак. Ми закликаємо львів’ян активно забирати цих котів та собак, яких ми привезли", – каже керівник Домівки врятованих тварин у Львові Орест Залипський.

Львівські волонтери евакуювали 72 собаки та 96 котів з Херсона
Орест Залипський тримає на руках собаку, якого евакуювали з Херсона. Фото: Романа Балука

Більшість тварин, яких евакуювали волонтери, були безпритульними і жили на вулицях в районах, які затопило. Проте команді Домівки врятованих тварин доводилось забирати котів та собак і з будинків, які пішли під воду.

"До нас підходили люди і просили доплисти до їхнього будинку, бо в них там у квартирі закриті коти були. Також є собаки, які просто бродили водами, є і такі, яких господарі покинули ще на початку війни, але вони тримались свого будинку, а коли прийшла вода, то вони просто відійшли на сушу", — каже Орест Залипський.

Усіх тварин провакцинують. Евакуйовані тварини мають пройти карантин, кажуть ветеринари, але якщо люди готові забрати тварину вже і в них немає інших тварин вдома, то їх готові прилаштовувати. Частина тварин вже знайшла нові домівки.

Тварин може забрати кожен охочий, але не на ланцюг, кажуть у притулку. Без самовигулу та з обов’язковою стерилізацією чи кастрацією. З новими господарями укладуть договір про утримання тварин, тому йдучи у домівку варто взяти зі собою паспорт.

Людей, які готові взяти додому тварину, закликають приходити в Домівку врятованих тварин, за адресою вул. О.Довбуша, 24, щодня з 9:00 до 19:00, без вихідних. Також можна телефонувати за номером: 073 000 00 75.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок