На Дніпропетровщині зафіксували мор риби через підрив Каховської ГЕС: чи потрапила ця риба на прилавки Дніпропетровщини

На Дніпропетровщині зафіксували мор риби через підрив Каховської ГЕС: чи потрапила ця риба на прилавки Дніпропетровщини

На Дніпропетровщині зафіксували мор риби через підрив Каховської ГЕС: чи потрапила ця риба на прилавки Дніпропетровщини
Суспільне Вінниця

Лікарі закликають не купувати річкову рибу на стихійних ринках. Адже на Дніпропетровщині 7 червня зафіксували мор риби у Мар'янському на Криворіжжі після руйнування Каховської ГЕС.

За словами Дніпропетровського рибоохоронного патруля, цю рибу утилізували. Але чи могла на прилавки в Дніпрі потрапити риба з Каховського водосховища та хто контролює цю ситуацію – у матеріалі Суспільного.

Лікарка Олена Кондратенко закликає жителів Дніпра не купляти річкову рибу на стихійних ринках. За її словами, рибу можуть везти із регіонів, де зафіксували мор риби через руйнування Каховської ГЕС. Тому її вживання загрожує захворюванням на ботулізм.

"Ми не можемо бути впевненими, що продається у нас на базарах, а особливо там, коли бабуся, дідусь, чоловіки, жінки стоять і продають рибу. Будь ласка, не треба, якщо ви не пішли з вудкою і не спіймали цю рибу, переживіть без річної риби", – говорить лікарка.

За словами начальника Дніпропетровського рибоохоронного патруля Василя Волкова, на Дніпропетровщині зафіксували лише один випадок мору риби у Мар'янській територіальній громаді 7 червня.

"Були виявлені 28,5 тисяч штук карася сріблястого, загальною вагою 855 кілограмів. Іхтіологи нарахувати збитки, які складають на сьогодні 7,7 мільйона гривень. По даному випадку Служба безпеки відкрила справу за 441 статтею – екоцид. Виставили ми цілодобові пости рибоохоронний патруль і дивляться за ситуацією. На сьогодні більше загиблої риби немає, вона скачується з водою, вода з водосховища виходить і риба виходить за водою", – сказав він.

За словами посадовця наразі вся риба утилізована територіальною громадою.

"Було відпрацьовано ринки області для запобігання захворюваності, щоб риба ця не з’явилася на прилавках в нашій області. У великих містах вже стихійні ринки були всі відпрацьовані рибоохоронним патрулем", – говорить начальник Дніпропетровського рибоохоронного патруля.

Василь Волков радить не купляти рибу на стихійних ринках. А в разі виявлення таких незаконних точок, звертатися за телефоном – 096 400 02 50.

"Збут на ринках без документів від 510 до 1700 гривень, на сьогодні. Поки таких випадків немає. Там може дві одиниці собі взяв поїсти, де жива була інше було утилізовано. На сьогодні випадків продажі цієї риби на ринках не зафіксовано", – сказав Василь Волков.

Додаткову заборону на вилов риби вище по течії від Каховського водосховища не вводили, нерестова заборона у Дніпровському водосховищі добігає кінця тринадцятого червня

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок