У Запоріжжі відкрили новий шелтер для переселенців

У Запоріжжі відкрили новий шелтер для переселенців

У Запоріжжі відкрили новий шелтер для переселенців
Фото: Суспільне Запоріжжя

20 переселенців мешкають у новому шелтері Запоріжжя "Патріот". Загалом в ньому можуть розміститися 60 людей, розповіла директорка закладу Інна Лук’янова.

У прихистку є душові кабіни, пральня, кухня, а також особистий простір для мешканців.

У Запоріжжі відкрили новий шелтер для переселенців
Рузана Дємєнтова з родиною. Фото: Суспільне Запоріжжя

Рузана Дємєнтова заїхала сюди три дні тому разом із чоловіком, 13-річною донькою та дворічним сином. Розповідає: евакуювалися з Маріуполя на другий день повномасштабної війни. Рік мешкали у Львові:

"Ми приїхали сюди зі Львова, 4 дні тому. Теж у Львові в притулку були. Там закрили притулок. Нам сказали: “Ми зачиняємось”, в них там якісь умови не дозволяють. Ми назбирали грошей і приїхали сюди. Приїхали, один день ночували на вулиці, бо нічого тут не знаємо. Потім знайшли Маріупольський центр".

У Запоріжжі відкрили новий шелтер для переселенців
Рузана Дємєнтова. Фото: Суспільне Запоріжжя

У центрі для переселенців родині порекомендували новий шелтер. Рузана каже: у прихистку затишно, втім залишатися тут назавжди не планують, будуть шукати роботу та окреме житло. Мешкає тут і переселенець з Херсона Геннадій Дзугань. З рідного міста чоловік виїхав у серпні минулого року.

Зазначає: коли дізнався про створення у Запоріжжі нового шелтера, вирішив допомогти з ремонтом:

"Випадково приєднався до волонтерського руху, можна сказати так. Опинився в громадському об’єднанні “Патріот”. У нас було поставлене таке завдання: зробити шелтер для ВПО. Для людей, які не мають житла. І от ми зайнялися цією справою".

У Запоріжжі відкрили новий шелтер для переселенців
Геннадій Дзугань. Фото: Суспільне Запоріжжя

Облаштувати побут на новому місці складно, але допомагають колеги, каже волонтер:

"Важкувато в тому сенсі, що… Морально. Тому що до війни було одне життя, після війни зовсім інше, і це потрібно багато сил, щоб переналаштуватися трішечки".

Відкрили шелтер 8 червня, ідея ж його створення виникла ще на початку війни, коли волонтери приймали переселенців в одному з хабів міста, розповідає директорка закладу Інна Лук’янова:

"Сьомого грудня 2022 року було прийнято рішення про надання нам цього приміщення. 17 квітня ми нарешті завершили паперову процедуру і отримали дозвіл на поточний ремонт та обладнання".

У Запоріжжі відкрили новий шелтер для переселенців
Інна Лук'янова. Фото: Суспільне Запоріжжя

Відремонтували та обладнали приміщення за сприяння закордонних благодійних організацій. Шелтер розрахований на 60 людей, нині тут мешкає 20. Чекають на переселенців, домівки яких затопило внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС, розповідає очільниця прихистку:

"Ми тут плануємо і харчувати людей. В нас є гроші на комунальні платежі, в нас є на подальше обладнання. Тобто на дитячу кімнату, актову залу, де буде дитячий куточок. Плануємо, великі в нас плани, саме для зручності тих, хто буде тут перебувати".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок