Фіксує на фото життя окупованого Донбасу. Володимир Лазарєв. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Фіксує на фото життя окупованого Донбасу. Володимир Лазарєв. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Фіксує на фото життя окупованого Донбасу. Володимир Лазарєв. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Суспільне Полтава

Вже шостий рік поспіль полтавець Володимир Лазарєв фіксує події на сході України. За допомогою фотографій розповідає про людей, які воюють на Донбасі, і там проживають. Спочатку їздив як цивільний, потім вже як військовий журналіст.

Моменти та емоції людей, що перебувають на фронті, полтавець Володимир Лазарєв фіксує за допомогою фотоапарату. Він – військовий кореспондент. За час війни на Донбасі об’їздив близько сотні населених пунктів. Звідти привіз вже більше двох тисяч світлин.

"Рішення відтворити ті події і залишити пам'ять у вигляді фотографій, знову ж таки, прийшло спонтанно, бо я кожен матеріал підкріплював світлинами. І вони несли не тільки інформаційне, а й емоційне забарвлення. Тому я почав збирати спочатку безсистемно", − розповідає Володимир Лазарєв.

Виставка військового кореспондента Володимира ЛазарєваСуспільне Полтава

Виставка військового кореспондента Володимира Лазарєва

На його світлинах – життя місцевого населення у прифронтових районах, зруйнована інфраструктура та будні військових. Також – тварини, яких прихищають українські бійці.

"Наразі працюю над дуже цікавою тематикою «Посміхаємось – значить перемагаємо». Війна – це дуже страшне явище. Але і там теж люди жартують, посміхаються, і якщо ми не втратили гумору у страшні хвилини, то дійсно ми непереможні".

Героїв своїх фото, каже, пам’ятає за іменами.

"Наталка Драч. Зараз капітан. Це дівчинка, яку я ще в авіамістечку пам’ятаю. Дочка мого співслужбовця. З таких її пам’ятаю. Вже мама двох синів, служить офіцером-психологом у 179 навчальному центрі. І це вона у складі 16–го нашого Полтавського батальйону".

Володимир Лазарєв із шевронамиСуспільне Полтава

Володимир Лазарєв із шевронами

Окрім світлин, про передову військовому фотокореспонденту нагадують і шеврони, і уламки снарядів та гільзи. А ще – бронежилет, який подарували сини.

"Спеціально для татка, ще й з підписом прийшов бронежилет - «на добру згадку, нехай береже!» Жодний уламок, жодна куля мене в ньому не дістала".

Загалом Володимир Лазарєв 20 років віддав військовій службі. А від початку АТО працює як військовий фотокореспондент.

"Журналіст на війні – це людина, яка робить зріз цієї війни, наповнює інформаційний простір подіями. І від того, як він буде наповненим, як повно, як відкрито, як чесно. Від цього буде залежати настрій суспільства".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди