"Просто сльози радості". Емоції жінки, що родом зі звільненого Благодатного на Донеччині

"Просто сльози радості". Емоції жінки, що родом зі звільненого Благодатного на Донеччині

Ексклюзивно
Благодатне, Донецька область, звільнення 11 червня
Будинок культури у звільненому селищі Благодатне із українським стягом, Донецька область, червень 2023 року. Кадр з відео 68 окремої єгерської бригади ім. Олекси Довбуша

Олена Пискун, що родом з Благодатного Донецької області, розказала Суспільному Донбас про рідне селище та емоції від новини про звільнення.

"Я народилась у Благодатному, там жили мої батьки, мої рідні, це мій рідний край, кожна вуличка знайома", — розказала Олена.

Каже, близько року тому звідти виїхали її батьки, бо в селищі перебувати було просто небезпечно через обстріли та бої.

За словами Олени, в Благодатному під час окупації лишатись її знайомі, з деяким навіть вдавалось підтримувати зв’язок: "Близько трьох десятків людей точно лишились у Благодатному, коли його захопили рік тому".

Вона розказала, що на відео впізнала будинок культури у рідному Благодатному. Кадри, де на будівлі майорить український стяг, опублікувала 68-ма окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша.

"Раділи неймовірно. І коли вже повідомили, що наші вже там, я дивлюсь відео — і просто сльози. Важко про це говорити, бо рік окупації!" — щиро радіє українка звільненню і дякує українським військовим.

Як розповів сьогодні речник оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень, український прапор над будівлею сільського клуба у Благодатному підняв військовий з позивним "Олімп".

"Прапор, який підняли над сільським клубом, хлопці купили дорогою на операцію у Кураховому. І є інформація, що в селі люди, які перебували у селі чекали українських військових, чекали звільнення. Коли вони побачили український прапор, вийшли та обнімали хлопців. Саме такі миті створюють потужну мотивацію у подальшій боротьбі", — розказав Шершень.

Також у першій штурмовій групі, яка мала на меті заволодіти місцевою школою, де противник облаштував вогневу точку, брав особисту участь заступник командира бригади.

Звільнення на Донеччині, про які стало відомо 11 червня

11 червня 68-ма окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша повідомила, що разом із Силами оборони України звільнила селище Благодатне у Донецькій області. У Сухопутних військах також підтвердили цю інформацію.

Ввечері пресслужба 7-го батальйону "Арей" Української добровольчої армії 129-ї ОБР Територіальної оборони ЗСУ повідомила, що бійці 10 червня звільнили село Нескучне Великоновосілківської селищної громади на Донеччині.

За інформацією пресслужби батальйону, операцією зі звільнення командував майор Олександр Грищук "Македонець".

Благодатне, Сторожеве, Нескучне Донецької області, мапа звільнення 11 червня
Селище Благодатне та Сторожеве та Нескучне Великовоносілківської громади Донецької області на мапі проєкту DeepState у день повідомлення про звільнення 11 червня. Скрін з мапи проєкту DeepState

Селище Благодатне та село Нескучне — це населені пункти Великоновосілківської громади. Благодатне розташоване за п'ять кілометрів від Великої Новосілки. Також поблизу село Сторожеве.

Громада розташована на кордоні із Запорізькою областю. Між Благодатним на Донеччині та Левадним на Запоріжжі зо три десятки кілометрів.

Мапа звільнення Донецької області поблизу Великої Новосілки, Благодатне на карті
Благодатне, Велика Новосілка на мапі, кордон Донецької та Запорізької області. Скрін з мапи проєкту DeepState

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок