Площа підтоплення на Херсонщині зменшилася практично вдвічі: евакуювали майже 2700 людей

Площа підтоплення на Херсонщині зменшилася практично вдвічі: евакуювали майже 2700 людей

Доповнено
Площа підтоплення на Херсонщині зменшилася практично вдвічі: евакуювали майже 2700 людей
Херсон, затоплені будинки на лівому березі, 8 червня 2023 рік. Фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

На Херсонщині станом 19.00 10 червня евакуювали 2678 людей. Кількість зниклих безвісти внаслідок підтоплення людей збільшилася до 29.

Про це в телемарафоні "Єдині новини" повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

"Ми отримали повідомлення про зниклих безвісти, я думаю що таких звернень буде більше і більше. Телефон працює цілодобово і громадяни можуть звернутися і до поліції на телефон гарячої лінії штабу ліквідації для того, щоб надати інформацію про зниклих", говорить міністр.

Також він додав, що не можуть допомагати людям на лівому березі через постійні обстріли. Тому звернулися до міжнародних організацій, щоб вони втрутилися і взяли учать в рятуванні людей.

На правобережній Херсонщині евакуювали майже 2700 людей
Херсон. Волонтери, військові, медики у пункті евакуації. Чоловік виносить врятованого собаку, 9 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У порівнянні з ранком 10 червня середній рівень підтоплення на Херсонщині зменшився на 27 см. Він зараз становить 4, 45 метри. Площа підтоплення зменшилася практично вдвічі, вода відійшла з Миколаївки, Львове та Ольгівки Бериславського району, повідомив у Telegram керівник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

"Досі підтопленими залишаються 32 населених пункти на правобережжі. Під водою 3784 будинки. Не зважаючи на обстріли рятувальні роботи тривають. На цей момент з небезпечних районів евакуювали 2699 людей, з них 178 дітей та 67 маломобільних осіб. На тимчасово окупованому лівому березі ситуація залишається критичною. Зараз там затоплено 14 населених пунктів. Евакуаційні заходи окупаційна влада не проводить", - говорить Прокудін.

Станом на 12:55 10 червня внаслідок руйнації дамби Каховської ГЕС зниклими безвісти вважають 27 людей. На Херсонщині через інцидент загинули чотири людини, 11 були поранені під час евакуації, ще одна людина загинула на Миколаївщині.

Повноцінного гуманітарного доступу до затопленого лівого берега Херсонщини наразі немає, а окупаційна влада заважає евакуації людей. В тимчасово окупованих Олешках евакуювали не всіх жителів із затоплених будинків. Люди все ще чекають на порятунок, перебуваючи на дахах.

У Голій Пристані та інших населених пунктах громади, затоплених внаслідок підриву Каховській ГЕС, за добу рівень води знизився. У деяких місцях – на 80 сантиметрів. Втім, гуманітарна ситуація залишається важкою, людей рятують добровольці.

У Новій Каховці затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС відійшло до нижньої частини паркової зони. Все ще затоплена рекреаційна зона, яка повністю знищена. Під водою село Корсунка.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок