Жителі Олешок все ще перебувають на дахах затоплених будинків. У місті: нестача їжі і питної води — міський голова

Жителі Олешок все ще перебувають на дахах затоплених будинків. У місті: нестача їжі і питної води — міський голова

Ексклюзивно
Жителі Олешок все ще перебувають на дахах затоплених будинків. У місті: нестача їжі і питної води — міський голова
Підтоплені внаслідок прориву дамби Каховської ГЕС окуповані Олешки Херсонщина, 6 червня 2023Фото: фейсбук спільнота міста Олешки

В тимчасово окупованих Олешках евакуювали не всіх жителів із затоплених будинків. Люди все ще чекають на порятунок, перебуваючи на дахах. Про ситуацію у місті Суспільному розповів міський голова Євген Рищук.

За його словами, російські військові займаються мародерством, а не евакуацією людей з підконтрольних їм затоплених територій.

"З'явилася інформація зараз, що орки забрали човен у волонтерів, які збирали людей з дахів, і просто на цьому човні вивозять майно з двоповерхових будинків. Вони просто кинули людей і займаються мародерством. В одному із сіл, де було підтоплення, росіяни відійшли, а вчора ввечері з'явилася інформація, що дуже багато зайшло російських військових в село Підстепне. Грабують", сказав Євген Рищук.

Люди, яким вдалось перебратись на суходіл, перебувають у приміщеннях школи і лікарні у середмісті. Зараз в них закінчуються продукти та вода.

"Якщо ще вчора брали воду зі свердловин, кип’ятили і видавали людям, то надвечір вже пішла брудна вода. У місцевих пабліках повідомляють про випадки отруєння. Але головний лікар говорить, що мають запас антибіотиків й інших медикаментів", сказав Євген Рищук.

У затоплених внаслідок руйнації Каховської ГЕС селах Тягинської громади Бериславського району рівень води впав на 2, 26 метри, за минулу добу – на 55 сантиметри. Водночас в Інгульці вода піднялась на 6 метрів, внаслідок чого продовжується підтоплення сіл, розташованих на берегах річки.

Що відомо про затоплення на лівобережжі Херсонщини станом на 10 червня

Повноцінного гуманітарного доступу до затопленого лівого берега Херсонщини наразі немає, а окупаційна влада заважає евакуації людей.

У Голій Пристані та інших населених пунктах громади, затоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС, за добу рівень води знизився. У деяких місцях – на 80 сантиметрів. Втім, гуманітарна ситуація залишається важкою, людей рятують добровольці.

У Новій Каховці затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС відійшло до нижньої частини паркової зони. Все ще затоплена рекреаційна зона, яка повністю знищена. Під водою село Корсунка.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок