Криворізькі волонтери евакуюють людей та тварин з Херсонщини та допомагають переселенцям

Криворізькі волонтери евакуюють людей та тварин з Херсонщини та допомагають переселенцям

Криворізькі волонтери евакуюють людей та тварин з Херсонщини та допомагають переселенцям
Фото: Суспільне Дніпро

24 людини та 37 тварин за два дні евакуювали криворізькі волонтери з підтопленої частини Херсонщини. Команда з 30-ти волонтерів від початку повномасштабного вторгнення РФ допомагає переселенцям та ЗСУ. Вони їздять у прифронтові населені пункти, возять туди гуманітарну допомогу та евакуюють людей.

Волонтери з Кривого Рогу евакуюють людей та тварин з підтопленої частини Херсонщини.

"Ти так пливеш, мяу-мяу. Свистиш, щоб знайти тварин, вони всі налякані. Знаходиш, але ж вони в руки не даються, підгодовуєш, потім в клітку і на берег. Куди ми змогли потрапити, це був район багатоповерхівок. Якщо ми бачимо, що це під`їзд ми просто вибивали вікна і забирали тварин, ну а як їх по іншому спасти", – розповіла волонтерка ГО “Вікінг” Валерія Батурко.

За два дні, за словами Валерії Батурко, евакуювали 24 людини і 37 тварин. У команді – 30 волонтерів, які з початку повномасштабного вторгнення допомагають переселенцям та ЗСУ. Вони їздять у прифронтові населені пункти, возять туди гуманітарку та евакуюють людей.

"Ми одразу допомагали на блокпостах хлопцям, які там стоять. А потім вже до нас самі звертались люди. Команда у нас велика тому, хтось допомагає цивільним, дітям, хтось допомагає ЗСУ. Ми їздимо в найгарячіші напрямки і напряму привозимо хлопцям допомогу. Нам пишуть запити, лист прохання від  військових частини і ми збираємо по їх запиту. Це може бути пікап, автомобіль, тепловізори, мавіки", — каже голова ГО "Вікінг" Аргішт Дарчинян.

Криворізькі волонтери евакуюють людей та тварин з Херсонщини та допомагають переселенцям
Гуманітарна допомога для переселенців. Фото: Суспільне Дніпро

У грудні, згадує волонтер Андрій Тичков, вони поїхали відвозити гуманітарку в Херсон і потрапили під обстріл армії РФ.

"При видачі почався масований обстріл і за два квартали від нас, по самому центру вдарили градами. Ми одразу кинулись туди, бо там люди постраждали. Приїхали туди, а там жах. Лежать люди, кров, загиблі. Допомагали турнікетами, перев`язували кінцівки", – розповів волонтер ГО “Вікінг” Андрій Тичков.

Анна – переселенка з Лисичанська Луганської області. До Кривого Рогу разом з родиною приїхала рік тому. Каже, через соцмережі дізналась про цю громадську організацію та прийшла по допомогу.

“Тоді було складно, ні роботи, нічого взагалі після переїзду. Продуктові набори, одяг тут був, можна було прийти і взяти за потреби. Дитячі іграшки, книжки. А в цьому році запропонували діткам займатись підготовкою до школи, також психолог є і логопед. Дітки спілкуються, до того ж з ними займаються дуже активно вчителі. Там і ліплять, різні фігурки вирізають, клеють, малюють, пишуть", – розповіла переселенка з Луганщини Анна.

Криворізькі волонтери евакуюють людей та тварин з Херсонщини та допомагають переселенцям
Освітній простір у Кривому Розі, організований волонтерами. Фото: Суспільне Дніпро

Цей освітній простір волонтери громадської організації відкрили першого червня, за підтримки міжнародних партнерів. Наразі його відвідує близько п`ятдесяти дітей, говорить голова організації Аргішт Дарчинян.

"На сьогоднішній день через нас пройшло 16 тисяч сімей, які вже отримали допомогу у нашому штабі. Це продукти харчування, гігієна, медикаменти. Дуже багато сіл, переважно в херсонському напрямку. Ми туди дуже багато чого привозили гуманітарну допомогу", – розповів чоловік.

Волонтери планують й надалі евакуйовувати людей та тварин з Херсонщини.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок