Можуть розноситись водою: сапери попередили про небезпеку мін "Лепесток" на тлі руйнації Каховської ГЕС

Можуть розноситись водою: сапери попередили про небезпеку мін "Лепесток" на тлі руйнації Каховської ГЕС

Можуть розноситись водою: сапери попередили про небезпеку мін "Лепесток" на тлі руйнації Каховської ГЕС
Протипіхотна міна ПФМ-1. Фото: АрміяInform

Асоціація саперів України від першого дня знищення росіянами греблі Каховської гідроелектростанції закликає українців виявляти додаткову обачність у зонах підтоплення, оскільки вода може розносити міни ПФМ-1 "Лепесток" та інші боєприпаси.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" повідомив Тимур Пістрюга, голова правління Асоціації саперів України.

"Ми розробили певні рекомендації, запостили на наших інформаційних ресурсах, передали нашим міжнародним партнерам. До цієї надскладної мінної проблеми в Україні додалася ще та, що окремі вибухонебезпечні предмети дрейфують водними масивами. Одна з таких мін — ПФМ-1 "Лепесток", від якої найбільше постраждало цивільного населення. Вона не тоне, може опинитися в різних регіонах", — розповів він.

За його словами, зокрема, до Одеси прибиває сміття, в якому можна наштовхнутися на такі міни. Небезпеку становлять й інші боєприпаси.

"Не треба забувати про боєприпаси, які не вибухнули, наприклад, касетні боєприпаси теж можуть дрейфувати. До підступності ворога додається природний фактор — важко спрогнозувати, в якому стані буде цей вибухонебезпечний предмет, тому що на нього здійснений зовнішній вплив. У наших внутрішніх ресурсах я бачив кадри, де інженерні боєприпаси. Вони замасковані природою, що дуже важко ідентифікувати. Тому рівень небезпеки дуже високий", — підкреслив Пістрюга.

Він також закликав представників гуманітарних та волонтерських організацій, які їдуть у зону лиха допомагати людям, проходити сесії цивільної безпеки в Асоціації саперів України або в інших організаціях.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок