СБУ ліквідувала 8 нових каналів втечі "ухилянтів" за кордон

СБУ ліквідувала 8 нових каналів втечі "ухилянтів" за кордон

СБУ ліквідувала 8 нових каналів втечі "ухилянтів" за кордон
СБУ під час затримання одного із організаторів. Фото: Служба безпеки України

Служба безпеки України викрила 8 каналів незаконного переправлення за кордон українців призовного віку. Під час комплексних заходів в трьох областях та Києві затримані 15 організаторів нелегальних "трафіків", повідомляє СБУ.

Організатори таких груп обіцяли своїм клієнтам вивезти їх за межі України на підставі підроблених документів. За це ділки вимагали від чоловіків до 12 тисяч доларів.

Київ

У столиці затримали та повідомили про підозру одному адвокату. За гроші він пропонував фіктивні документи щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я, у тому числі через оформлення "групи інвалідності".

Також окремо затримані 10 людей однієї із груп. Вони пропонували потенційним призовникам виїхати за межі України під виглядом волонтерів.

"Співробітники СБУ затримали одну із організаторок оборудки на отримані 10 тис. євро за пакет фіктивних документів для виїзду до ЄС", — йдеться у повідомленні.

Івано-Франківська область

СБУ на Івано-Франківщині затримали двох місцевих, один з яких мав російський паспорт. Вони допомагали військовозобов’язаним нелегально потрапити до однієї з країн Євросоюзу через віддалені стежки Карпат.

Для цього вони підвозили "ухилянтів" за декілька кілометрів до лінії кодону, а далі їх супроводжували пішки по заздалегідь підготовленому маршруту в горах.

Львівська область

Працівники СБУ на Львівщині ліквідували ще 2 канали незаконної міграції. До організації першого – причетний керівник групи одного з місцевих добровольчих формувань ТГ. За даними слідства, він продавав фіктивні меддовідки про непридатність до військової служби.

Іншу схему налагодили двоє львів'ян, які "влаштовували" своїх клієнтів водіями міжнародних рейсів і навіть оформлювали для них водійські посвідчення.

Закарпатська область

На Закарпатті були "прикриті" ще 3 схеми втечі "ухилянтів". До організації першої – причетні 5 мешканців регіону. Серед них – дві представниці місцевого благодійного фонду.

Вони спеціалізувались на виготовленні фальшивих документів для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.

Наступні два канали нелегальної міграції організували 6 місцевих жителів. Вони допомагали своїм клієнтам перейти кордон через так звану "зеленку".

За всіма викритими фактами тривають розслідування за ст. 332 ККУ "Про незаконне переправлення осіб через державний кордон України".

На початок