Через підрив Каховської ГЕС зниклими безвісти вважаються 27 людей

Через підрив Каховської ГЕС зниклими безвісти вважаються 27 людей

Через підрив Каховської ГЕС зниклими безвісти вважаються 27 людей
Херсон. Чоловік рятується на височині від підтоплення, 10 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Станом на 12:55 10 червня внаслідок руйнації дамби Каховської ГЕС зниклими безвісти вважають 27 людей. На Херсонщині через інцидент загинули чотири людини, 11 були поранені під час евакуації, ще одна людина загинула на Миколаївщині.

Оперативні дані в Telegram опублікувала пресслужба МВС України.

За даними міністерства, на Херсонщині фактично підтоплені 47 населених пунктів, із них 33 — на підконтрольній Україні території, 14 — на тимчасово окупованій. На деокупованій території затоплені 3815 будинків, йдеться в повідомленні.

Наразі евакуювали 2620 людей, з них 160 дітей, повідомили в МВС.

У Миколаївській області підтоплено 31 населений пункт. Евакуйовано 936 людей, серед яких 167 дітей. Унаслідок інциденту 1 людина загинула.

Що відомо про затоплення Херсонщини станом на 10 червня

Впродовж ночі на 10 червня вода спала на 31 сантиметр. Станом на ранок середній рівень затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС становить 4,72 метра. На правому березі Дніпра найбільше потерпають від затоплення Херсон, Білозерка, Зимівник.

У Голій Пристані та інших населених пунктах громади, затоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС, за добу рівень води знизився. У деяких місцях – на 80 сантиметрів. Втім, гуманітарна ситуація залишається важкою, людей рятують добровольці.

У Новій Каховці затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС відійшло до нижньої частини паркової зони. Все ще затоплена рекреаційна зона, яка повністю знищена. Під водою село Корсунка.

У затоплених внаслідок руйнації Каховської ГЕС селах Тягинської громади Бериславського району рівень води впав на 2, 26 метри, за минулу добу – на 55 сантиметри. Водночас в Інгульці вода піднялась на 6 метрів, внаслідок чого продовжується підтоплення сіл, розташованих на берегах річки.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок