Вибух на Каховській ГЕС: український "Червоний Хрест" евакуював три тисячі людей

Вибух на Каховській ГЕС: український "Червоний Хрест" евакуював три тисячі людей

Вибух на Каховській ГЕС: український "Червоний Хрест" евакуював три тисячі людей
Херсон, затоплений мікрорайон Шуменський, 9 червня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Товариство Червоного Хреста України, яке є окремою організацією від Міжнародного комітету Червоного Хреста, працює у зоні лиха із першого дня підриву греблі Каховської гідроелектростанції. Станом на 10 червня волонтери організації евакуювали близько 3 тисяч людей, в тому числі маломобільних громадян.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" повідомив Павло Розенко, віцепрезидент Товариства Червоного Хреста України.

"Червоний Хрест України — це окрема організація. Наші волонтери, представники, працюють фактично з першої секунди після підриву Каховської ГЕС. Ми беремо активну участь разом з ДСНС, медиками в евакуації населення. Це — питання номер один", — розповів він.

За його словами, співробітники організації евакуювали вже близько 3000 херсонців із десятків підтоплених населених пунктів. При цьому Червоний Хрест України бере на себе одну з найтяжчих місій — евакуацію маломобільних людей.

"Таких уже близько 200 людей ми евакуювали, перевезли або в заклади охорони здоров'я, або у соціальні центри", — зазначив Розенко.

Окрім того, волонтери Червоного Хреста України надають масову психологічну допомогу тим, хто постраждав унаслідок підриву греблі Каховської ГЕС та затоплення.

"Для людей це стрес, дуже велике горе. Напрямок психологічної допомоги для Червоного Хреста України — один з найбільш важливих. Безумовно, надання гуманітарної допомоги як безпосередньо в зоні лиха, так і людям, які евакуйовані. Ми беремо на себе фактично питання забезпечення і продуктами харчування, і медикаментами, і товарами першої необхідності, засобами гігієни тощо", — розповів віцепрезидент Товариства.

Розенко зазначив, що волонтери отримують дані про маломобільних українців, які перебувають в зоні лиха, від місцевої влади. Окрім того, організація веде власний реєстр.

"У нас є комунікація з місцевими органами влади, соціальними службами, які знають поіменно, хто і де, в якому стані перебуває. У нас також є власний реєстр Червоного Хреста України. Коли Херсон був під і окупацією, і після звільнення, ми надавали їм гуманітарну допомогу. Тому ми знаємо, куди ми їдемо, куди ми рятуємо", — пояснив він.

Віцепрезидент Товариства Червоного Хреста України закликав українців передавати організації дані про людей, яким необхідна допомога.

"Є "гаряча" телефонна лінія ЧХУ, місцеві органи влади, є ДСНС, телефони поліції, медичних служб. Треба звернутися, дати сигнал, і ми надаємо допомогу. Людського ресурсу у нас в принципі вистачає. Ми працюємо в трьох областях, бо наслідки катастрофи ширяться — це Одеська, Херсонська, Миколаївська", — зазначив посадовець.

Павло Розенко додав, що над наданням допомоги постраждалим працюють понад 300 волонтерів організації.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок