У Новій Каховці "велика вода" принесла бруд, сміття та мул. Повністю занурена у воду Корсунка — міський голова

У Новій Каховці "велика вода" принесла бруд, сміття та мул. Повністю занурена у воду Корсунка — міський голова

У Новій Каховці "велика вода" принесла бруд, сміття та мул. Повністю занурена у воду Корсунка — міський голова
Херсонщина. Затоплена Нова Каховка Фото: Новокаховська МВА/Telegram

У Новій Каховці затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС відійшло до нижньої частини паркової зони. Все ще затоплена рекреаційна зона, яка повністю знищена. Під водою село Корсунка. Про ситуацію у Новокаховській громаді Суспільному розповів міський голова Володимир Коваленко.

За його словами, коли штучна повінь відступила від житлових кварталів, то залишила бруд, сміття і мул. Також вода ще стоїть у підвалах, і жителі не мають, чим її викачувати.

"Місцеві жителі кажуть: бачили, що машина біля п’ятиповерхівки викачувала воду, але це, тому що у цьому будинку окупаційні війська жили. А решта людей, не знають, що робити. Кажуть, що рятувались самі від біди, і тепер боротись з наслідками, коли вода відходить, теж доводиться самим. Немає до кого звернутись. У людей, які там лишились немає грошей, та й структур, які б це могли зробити, теж напевно немає", - сказав Володимир Коваленко.

Найбільш критична ситуація у Корсунці, розповів міський голова. Це село розташоване вниз по Дніпру, за 20 кілометрів від Нової Каховки. До повномасштабного вторгнення в ньому проживали до двох тисяч жителів. Був жіночий монастир, школа, бібліотека, клуб, бази відпочинку. Село пішло під воду.

"У Корсунці почали "складатись" глинобитні будинки. У селі розмило кладовище. Люди бачили, як пливли труни й небіжчик. Це страхіття. У селі на центральній вулиці вода заввишки три метри. Тобто навіть, якщо затоплений кам’яний будинок, то ми не уявляємо, що після води відкриється", - сказав Володимир Коваленко.

Що відомо про затоплення Херсонщини станом на 10 червня

Впродовж ночі на 10 червня вода спала на 31 сантиметр. Станом на ранок середній рівень затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС становить 4,72 метра. На правому березі Дніпра найбільше потерпають від затоплення Херсон, Білозерка, Зимівник.

У Голій Пристані та інших населених пунктах громади, затоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС, за добу рівень води знизився. У деяких місцях – на 80 сантиметрів. Втім, гуманітарна ситуація залишається важкою, людей рятують добровольці.

У затоплених внаслідок руйнації Каховської ГЕС селах Тягинської громади Бериславського району рівень води впав на 2, 26 метри, за минулу добу – на 55 сантиметри. Водночас в Інгульці вода піднялась на 6 метрів, внаслідок чого продовжується підтоплення сіл, розташованих на берегах річки.

На початок