Молдова відправить Україні допомогу для ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС

Молдова відправить Україні допомогу для ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС

Молдова відправить Україні допомогу для ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС
Фото ілюстративне: Владислав Мусієнко/Суспільне

Молдова надасть Україні допомогу на суму 4,2 мільйона леїв (майже 8 мільйонів гривень) для ліквідації екологічних та гуманітарних наслідків знищення російськими окупантами греблі Каховської ГЕС.

Таке рішення ухвалила Національна комісія з надзвичайних ситуацій, повідомляє NewsMaker.

Зокрема, до партії гуманітарної допомоги увійдуть водонасосні станції, надувні човни, продукти харчування, а також обладнання, необхідне для полегшення наслідків повені.

Обладнання нададуть із резервів Генерального інспекторату надзвичайних ситуацій та Агентства матеріальних резервів.

Раніше стало відомо, що Азербайджан відправляє гуманітарну допомогу Україні для подолання наслідків підриву росіянами греблі Каховської ГЕС. За словами голови парламентської фракції "Слуга народу" Давида Арахамія, у пакеті допомоги — надувні човни, насоси, мотопомпи, рятувальні жилети та захисні костюми.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок