Українські стрибунки у висоту оновили особисті рекорди сезону на етапі Діамантової ліги в Парижі: результати

Українські стрибунки у висоту оновили особисті рекорди сезону на етапі Діамантової ліги в Парижі: результати

Українські стрибунки у висоту оновили особисті рекорди сезону на етапі Діамантової ліги в Парижі: результати
Ірина Геращенко. Фото: Getty Images

У Франції стартували Ірина Геращенко та Юлія Левченко.

Триває сезон-2023 в Діамантовій лізі з легкої атлетики. Четвертий етап цього року відбувався в Парижі та минув без нагород для українських спортсменів.

Цього разу Україна була представлена на турнірі лише в одній дисципліні — стрибках у висоту. За нагороди змагалися Юлія Левченко й Ірина Геращенко, що від початку року вигравала "срібло" на етапі в Рабаті.

Саме Геращенко стала найрейтинговішою зі стрибунок у Парижі. Першу п'ятірку світового заліку також представляли австралійка Нікола Оліслагерс та італійка Єлена Валлортігар.

Змагалися у секторі й чинні чемпіонка Азії Надєжда Дубовіцкая (Казахстан), чемпіонка Європи U18 Ангеліна Топич (Сербія) та переможниця ЧС-2016 у приміщенні Вашті Каннінгем (США).

Як пройшли змагання

 • Левченко стала єдиною, хто подолав перші п'ять позначок — від 1.74 метра до 1.91 — без жодної помилки. Геращенко перші дві планки пропускала, але також пройшла дистанцію без хиб.
 • Юлія першою з українок завершила виступи в секторі. Зробивши дві помилки на позначці 1.94 метра, вона перенесла останню спробу на 1.97, але її не реалізувала — підсумкове шосте місце.
 • Геращенко вперше схибила на висоті у 1.97 метра. Цю планку Ірині подолати так і не вдалося — три помилки, що залишили українку поза топ-3.
 • Місця на подіумі розподіляли Оліслагерс, Топич та Каннінгем — єдині, хто перестрибнув за 1.97. За спробами лідирувала американка — вона без помилок пройшла цю та попередню позначки.
 • "Золото" виграла австралійка Оліслагерс — єдина, кому вдалося подолати 2 метра. Нікола спробувала побити рекорд сезону на планці в 2.03 — три невдалі спроби.

Діамантова ліга. Париж. Стрибки у висоту — жінки

 1. Нікола Оліслагерс (Австралія) — 2.00 метра
 2. Вашті Каннінгем (США) — 1.97
 3. Ангеліна Топич (Сербія) — 1.97

...

 • 4. Ірина Геращенко (Україна) — 1.94
 • 6. Юлія Левченко (Україна) — 1.91

Що означають результати етапу в Парижі

 • Оліслагерс — лише друга стрибунка після Ярослави Магучіх, що подолала 2 метри цього сезону. Українці належить рекорд сезону — 2.01, встановлений на етапі в Рабаті.
 • Своїми результатами в Парижі Геращенко та Левченко оновили особисті рекорди в сезоні-2023. Ірина від початку літніх змагань ще не стрибала вище на 1.93 метра, Юлія — за 1.90.
 • Геращенко вперше в літньому сезоні-2023 залишилася поза подіумом. У двох попередніх стартах в Марокко й Нідерландах українка вигравала "срібло".

Діамантова ліга-2023: що відомо

 • Наступний етап Діамантової ліги, на якому жінки змагатимуться в стрибках у висоту, відбудеться 30 червня в Лозанні.
 • Перші змагання сезону в дисципліні, що відбулися в Рабаті, виграла українка Ярослава Магучіх, чинна лідерка світового заліку та чемпіонка Діамантової ліги.
 • У п'ятницю, 16 червня, п'ятий етап Діамантової ліги прийматиме норвезький Осло. На турнірі розіграють 17 комплектів нагород у всіх дисциплінах.
На початок