Київський ТРЦ "Осеаn Рlaza", який належав російським олігархам, готують до продажу

Київський ТРЦ "Осеаn Рlaza", який належав російським олігархам, готують до продажу

Київський ТРЦ "Осеаn Рlaza", який належав російським олігархам, готують до продажу
ТРЦ "Осеаn Рlaza" у Києві. Фото: Фото: Ocean Plaza/Facebook

Кабмін передав частку російських олігархів Ротенбергів у київському ТРЦ "Осеаn Рlaza" в управління Фонду держмайна. Актив згодом виставлять на продаж. Про це інформує Міністерство економіки.

За даними відомства, рішенням Уряду від 9 червня в управління ФДМУ передано 66,65% частки ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь" та 100 % ТОВ "Авангард-Віларті", які є ключовими складовими в ланцюжку прав власності на ТРЦ "Осеаn Рlaza".

Кабмін також доручив Фонду держмайна вжити заходів для приватизації зазначених активів і забезпечити зарахування до державного бюджету коштів від їх продажу.

Як зазначили в Мінекономіки, гроші від продажу торгово-розважального центру спрямують на відновлення українських територій, що постраждали від російського вторгнення.

За даними Мінекономіки, ТРЦ "Осеаn Рlaza" є одним з найбільших торговельно-розважальних центрів за площею, до повномасштабного вторгнення РФ "Осеаn Рlaza" очолював рейтинг найбільш потужних ТРЦ України.

За оцінками СБУ, вартість вилучених активів становить 300 млн доларів США.

"Далі будуть інші рішення, стягнення та конфіскації. Агресор заплатить за все", — зазначила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Що відомо про столичний ТРЦ "Ocean Plaza"

20 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін'юсту України щодо російського олігарха Аркадія Ротенберга, його сина і ще двох громадян РФ. Їхні активи, зокрема, ТРЦ "Ocean Plaza", мали перейти у власність держави. Перед тим на вказаних російських громадян були накладені санкції, які, зокрема, передбачають стягнення активів.

ТРЦ "Ocean Plaza" припинив працювати від початку повномасштабного вторгнення Росії в України. Згодом на території ТРЦ працював лише продуктовий гіпермаркет "Ашан". 25 липня 2022 року адміністрація "Ocean Plaza" повідомила про припинення роботи торгового центру.

У серпні минулого року в Офісі Генпрокурора повідомили, що в управління АРМА передано корпоративні права товариств на понад 350 мільйонів гривень, серед них, зокрема, один з найбільших торговельно-розважальних центрів столиці. Серед кінцевих бенефіціарних власників ТРЦ — громадяни Росії з близького оточення керівництва РФ.

У листопаді 2022 року в ТРЦ Ocean Plaza повідомили, що торговий центр поновив співпрацю з орендарями і відкрив свої двері для відвідувачів.

На початок