"Найбільші труднощі – це досвід вирощування". Фермер з Кіровоградщини замість зернових посадив дині та кавуни

"Найбільші труднощі – це досвід вирощування". Фермер з Кіровоградщини замість зернових посадив дині та кавуни

"Найбільші труднощі – це досвід вирощування". Фермер з Кіровоградщини замість зернових посадив дині та кавуни
Баштанне поле у Кропивницькому районі. Фото: Суспільне Кропивницький

Замість зернових посадив дині та кавуни фермер з Кропивницького району Геннадій Тактаров. Так, каже, вирішив, бо частина Херсонщини, де вирощували баштанні, окупована російськими військовими. Також підрив Каховської гідроелектростанції вплине на овочівництво та вирощування інших культур.

Торік на полі площею 25 гектарів ріс соняшник. Цьогоріч фермер з Кропивницького району Геннадій Тактаров посадив дині та кавуни.

"Найбільші труднощі – це досвід їх вирощування. Бо якщо досвід зернових у нашому регіоні у людей та місцевих фермерів є, по баштанним культурам будемо здобувати його вже у процесі".

На баштані зав’язалися перші плоди кавунів та динь. Говорить, поки не розуміє, який врожай збере. Є попередні домовленості з представниками торговельних мереж Кропивницького щодо продажу вирощеного: "Виростити і продати у Кропивницькому набагато краще, ніж кудись везти та щось очікувати".

Розповідає, разом з двома працівниками облаштували полив баштану. Державними програмами підтримки аграріїв не користувався.

Кавуни
Фермер з Кропивницького району Геннадій Тактаров на баштанному полі. Фото: Суспільне Кропивницький

Фермери, які обробляють від одного до 120 гектарів землі, можуть отримати допомогу від держави, пояснює керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

"Минулого року виплачували 3100 гривень за один гектар ріллі. Це – безповоротна дотація, маємо сподівання, що така державна підтримка буде в Україні і у майбутньому".

Зі слів Валерії Фурманової, цьогоріч господарства області вирощують баштанні культури на площі три тисячі гектарів. Це на 300 гектарів більше, ніж торік.

"Цифра збільшилася у порівнянні з минулим роком через те, що культура стає популярною, набуває прибутковості і погодні умови сприяють її росту. Люди вже навчилися вирощувати дині та кавуни, підбирають гібриди та технології".

Кавуни
На полі площею 25 гектарів у Кропивницькому районі вирощують дині та кавуни. Фото: Суспільне Кропивницький

Пояснює, на рівні обласної влади не мають впливу на реалізацію вирощених на Кіровоградщині баштанних культур у місцевих торговельних мережах.

"Це дуже складна тема, тому що тут важливо не одночасно продати все вирощене з поля, а забезпечити стабільне постачання товару виробнику. А для цього треба мати можливість зберігати вирощену продукцію. Місцеві торговельні мережі готові укладати договори, вони це й робили у минулому році".

Збирати перший врожай кавунів і динь фермер Геннадій Тактаров планує у липні. Нині домовляється про його продаж у двох торговельних мережах Кропивницького.

На початок