У Дніпрі у двох будинках понад пів року затоплює укриття: причина

У Дніпрі у двох будинках понад пів року затоплює укриття: причина

У Дніпрі у двох будинках понад пів року затоплює укриття: причина
Суспільне Дніпро

У двох будинках на лівому березі Дніпра затопило підвальні укриття. Місцеві мешканці звертались до водоканалу, там кажуть, що це ґрунтові води.

Голова об`єднання співвласників багатоквартирного будинку на вулиці Радистів Володимир Нечай розповів Суспільному: у будівлі є підвал, який раніше використовували як укриття, однак близько пів року тому вода у ньому почала підійматися на майже пів метра.

"Я учора відкачав воду, вона піднялася на 15 — 20 сантиметрів. Це шкодить здоров'ю мешканців, пліснява усюди та все відпадає. Відбувається підмивання фундаменту і будинок просто може рухнути", — каже чоловік.

За словами Володимира, біля будинку проходить каналізаційна труба і вона прорвана. З жовтня мешканці боряться за те, щоб її полагодили, проте у водоканалі кажуть, що то ґрунтові води.

Голова ОСББ каже, звертались у різні інстанції майже щотижня.

"У телеграм-канал Корбана, також звертались до адміністрації Амур-Нижньодніпровського району району. Гідроспоруди нам допомогли — викопали яму. Знайшли проблему у цьому місці, де зараз яма і передали водоканалу. Водоканал, звісно, все заперечував, сказав, що це пошкодили трубу Гідроспоруди", — говорить Володимир.

Через підтоплення проблема зі сховищем і в сусідньому будинку. Його мешканка Галина Дзумедзей розповідає, що він руйнується. За її словами, ситуація із підтопленнями триває понад два роки.

"Можливо там є якась частина і ґрунтових вод, але насправді дуже різкий запах. Вода зараз 50 сантиметрів в підвалі. Якби це були ґрунтові води, запаху такого не було б, тут просто неможливо жити", — розповіла жінка.

Що кажуть у "Дніпроводоканалі"

Наразі поряд з будинками працівники комунального підприємства “Дніпроводоканал” проводять ремонтні роботи.

Ремонтні роботи
"Дніпроводоканал" проводить ремонтні роботи біля будинку, в якому затоплене укриття. Суспільне Дніпро

"Вирішено розкопати наші комунікації, щоб довести, що течії з них не відбувається. Каналізаційна труба керамічна, вона є дуже ламкою, при розкопуванні екскаватором було пошкоджено раструб цієї каналізаційної труби. Вирішено проводити роботи з ремонту цього раструбного з`єднання", — говорить інженер інспекції по контролю за ремонтами експлуатаційних мереж Владислав Павленко.

За його словами, згідно з результатами досліджень підвал у будинку на вулиці Радистів підтоплюють ґрунтові води. Щодо ситуації в будинку на Мануйлівському проспекті, то 9 червня зібрали комісію, аби встановити причини підтоплення в їхньому сховищі.

"Активістка цього будинку показувала місце підтоплення. Ми підійшли до колодязя, відкрили його. Він був з водою. Але ми його відкачали і побачили, що вода з підвалу затоплює цей колодязь, а не навпаки. Ми взяли дві проби на аналіз в підвалі і різних місцях. Будемо з'ясовувати — звідки ця вода", — сказав він.

Владислав Павленко каже, потрібно з'ясовувати, чи має проблема у сусідніх будинках спільну причину. Голова ОСББ зазначив: ремонт наразі завершили, надалі спостерігатимуть, чи зміниться рівень води у підвалі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок