У Хмельницькому відбувся Всеукраїнський діалог: "Громади — ветеранам"

У Хмельницькому відбувся Всеукраїнський діалог: "Громади — ветеранам"

У Хмельницькому відбувся Всеукраїнський діалог: "Громади — ветеранам"
Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому сьогодні, 9 червня, відбувся Всеукраїнський діалог: "Громади — ветеранам". На заході обговорили як допомогти воїнам адаптуватись у цивільному житті, наскільки суспільство готове зустрічати ветеранів і ветеранок. Це другий подібний захід, перший проводили у Маріуполі у 2021 році.

Про це Суспільному Хмельницький розповіла організаторка зустрічі у Хмельницькому Оксана Коляда.

"У 2022 році провести захід не вдалось. Зараз ми повернулись, бо це питання "на вчора". Хмельниччина та Хмельницька громада бере участь в усіх пілотних проєктах, які стосуються ветеранів, зокрема по впровадженню ветеранського кейс-менеджменту. Вже 60 осіб з області й громади пройшли навчання на ветеранського кейс-менеджера. Впроваджують нові позиції, нові посади цих кейс-менеджерів в громадах", — сказала Оксана Коляда.

Як розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, перша проблема з якою вже зіштовхнулись це те, що більшість ветеранів не звертається до влади зі своїми проблемами чи запитаннями.

"Тому ми працюємо над впровадженням пілотного проєкту: ветеранський кейс-менеджер. Вже є певні напрацювання. Наші кейс-менеджери пройшли два етапи навчання. Зараз ми готуємо стратегічну сесію з ветеранськими кейс-менеджерами, які сформують нову ветеранську політику. Це професійні люди, завдання яких є визначення запиту ветерана і його супровід до повної реінтеграції. Мова не йде тільки про реабілітацію", — розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

У 33 із 60 громад Хмельниччини створено ветеранські програми, розповідає заступник начальника обласної військової адміністрації Володимир Юр’єв.

"Обласним бюджетом виділено десять мільйонів гривень для того, щоб кожен ветеран мав можливість в закладах санаторного типу отримати ту чи іншу реабілітацію. Загалом всі громади області виділили 42 мільйони гривень на підтримку ветеранів. Це перший етап, який спрямований на фізичну реабілітацію ветеранів, але ми розуміємо, що психологічна реабілітація теж важлива", — говорить Володимир Юр'єв.

У загальнонаціональному масштабі очікують півтора мільйона учасників бойових дій, каже голова асоціації підприємців-ветеранів, сержант нацгвардії України батальйону Кульчицького Сергій Позняк.

"Суспільство повинно сприймати ветеранів. Зараз воно — не сприймає. На жаль. Я був в Сполучених Штатах Америки, я бачив різницю ставлення суспільства там і тут. Коли ми будемо мати тут півтора мільйона учасників бойових дій і не будемо знати що з ними зробити, вони просто запитають, що ми там робили, чому ви нам нічого не можете дати", — сказав Сергій Позняк.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок