Бельгія поставить Україні 105-мм артилерійські снаряди на 32,4 млн євро

Бельгія поставить Україні 105-мм артилерійські снаряди на 32,4 млн євро

ЗМІ
Бельгія
Бельгія.Фото: Depositphotos

Бельгія поставить Україні 105-міліметрові артилерійські снаряди на суму 32,4 мільйона євро (35 мільйонів доларів). Про це повідомив у п’ятницю, 9 червня, речник міністерства оборони Бельгії, передає Reuters.

Боєприпаси будуть закуплені у бельгійської промисловості та будуть доставлені якнайшвидше, йдеться у повідомленні.

Зазначається, що разом із цією додатковою підтримкою Бельгія на даний момент надала Україні летальної та нелетальної військової підтримки на 306 мільйонів євро.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня 2023-го, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів. 23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Рада Європейського Союзу 5 травня погодила виділення ще 1 мільярда євро на закупівлю артилерійських снарядів і, за потреби, ракет для України.

На початок